18. prosince 2007 8:38 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Chybu si neumím vysvětlit

Petr Čech | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech | foto: Michal KrumphanzlČTK

LONDÝN a stadionu Arsenalu se asi divili úplně všichni. Spoluhráči, soupeř i diváci. Jindy bezchybný brankář Petr Čech (25) podcenil centr po rohu domácích fotbalistů, hlavičkující Gallas ho potom dokázal snadno zužitkovat v jediný gól nedělního hitu anglické ligy. Ojedinělé zaváhání napravila opora Chelsea dvěma bravurními zákroky po přestávce, ale „Blues“ to proti lídrovi Premier League nepomohlo ani k remíze.

LN  Už jste překonal zklamání?

 To se nedá říct. Takové zápasy patří mezi vrcholy sezony. A já je přímo miluju. Hraje se o všechno, panuje kolem nich neopakovatelná atmosféra. Tenhle si budu také pamatovat, ale nepřiřadím si k němu žádné pozitivní vzpomínky.

LN Proč jste nevyřešil klíčovou situaci lépe?

 Neumím to vysvětlit. Šel jsem si pro lehký míč, nikdo mě neatakoval. Odrazil jsem se a myslel, že balon v pohodě chytnu. Jenže jsem zjistil, že je o kus výš. Snažil jsem se ho tedy alespoň přizvednout. Ze sta případů by se to devětadevadesátkrát povedlo.

LN Před sebou jste měl ještě celou druhou půli. Podepsal se vedoucí gól Arsenalu na vaší sebedůvěře?

 Chyby se prostě ve fotbale stávají. Tak to chodí. Je nutné zvednout hlavu. Už mám něco odehráno, proto to vím. Po přestávce jsem šel na hřiště s tím, že to musím hodit za hlavu. Pitvat se v tom člověk může až po zápase. To byl jediný recept. Byla to zbytečná chyba, mrzí mě to.

LN  Dostalo se vám podpory od spoluhráčů?

 Když zápas skončil, nikdo mi nic nevyčítal. Každý říkal, že se prostě jede dál. Ve velkých klubech hráči vědí, o čem to je. Může se to přihodit komukoliv.

LN Snížil poslední výsledek vyhlídky Chelsea na titul?

 Arsenal nám odskočil, ale ve hře je ještě šedesát bodů. Už jsme stáhli větší náskok. Favoritem ligy zůstává stále celá velká čtyřka. I Manchester a Liverpool. A všechny konkurenty máme na jaře doma. Bude záležet na každém utkání. Vždyť porazit i tým ze dna tabulky stojí v Anglii hodně úsilí.

LN  I když před sebou letos máte ještě několik zápasů, můžete pomalu bilancovat. Jaký byl z vašeho pohledu rok 2007?

 Po roce 2006, kdy jsem si odbyl všechna možná zranění, zase velmi úspěšný. A to nejen na sportovním poli. S klubem jsme vyhráli Anglický a Ligový pohár. S reprezentací jsme zase postoupili na mistrovství Evropy. Největší událostí je ale očekávaný přírůstek do rodiny. Do porodu sice schází zhruba pět týdnů, ale s manželkou už máme všechno přichystané a moc se těšíme. Budu se snažit být u porodu.

LN A máte už v hlavě nějaká předsevzetí do příštího roku? Vítězství v Lize mistrů, úspěch na evropském šampionátu...

 Předsevzetí jsem si nikdy nedával. Přeju si, aby to byl úspěšný rok a vydrželo mi zdraví. Nic jiného.

Najdete na Lidovky.cz