10. dubna 2008 18:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Číňané se Řekům omluvili za doping

Suspendovaný kouč řeckých vzpěračů Christos Iakovou už ví, kde nastala chyba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Suspendovaný kouč řeckých vzpěračů Christos Iakovou už ví, kde nastala chyba. | foto: ČTK

PEKING Čínská společnost Auspure Biotechnology, která dodávala potravinové doplňky řeckým vzpěračům, odeslala tamnímu národnímu svazu omluvný dopis, poté co mělo jedenáct sportovců pozitivní dopingový test.

Podle vyjádření Řeckého vzpěračského svazu se v dopisu Číňané omlouvají za to, že byly v jejich výrobku zakázané látky včetně karcinogenních substancí. Čínské ministerstvo zahraničních věcí nicméně o tom, že by existoval nějaký omluvný dopis, pochybuje. "Takovým řečem nevěřte," řekl nejmenovaný úředník čínskému tisku. Případ dále zkoumají jak řecké, tak čínské úřady.

Pozitivní výsledky 11 ze 14 řeckých reprezentantů přinesly mimosoutěžní kontroly, které 7. března provedla Světová antidopingová agentura WADA na podnět Mezinárodní vzpěračské federace. Právník suspendovaného kouče Christore Iakovua i zástupci federace obvinili z chyby čínskou továrnu, jejíž výrobky vzpěrači několik měsíců užívali. Pokud budou pozitivní i B-vzorky, mohou přijít všichni vzpěrači o účast v Pekingu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!