Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Další kopce Vuelty a irský radost. Bojovník Martin si poradil s Rogličem i Carapazem

Třetí etapa Vuelty patřila Danu Martinovi. foto: Twitter Cycling Weekly.

Platí za jednoho z největších bojovníků v pelotonu a tentokrát byl na Vueltě odměněn. Irský cyklista Dan Martin, jezdec stáje Israel Start-Up Nation, si na vrchařské prémii Laguna Negra dojel pro vítězství ve 3. etapě španělské Grand Tour.
  18:42

Dan Martin „vyhmátl“ ideální příležitost k nástupu sto metrů před cílem a na jeho akceleraci byli na druhém a třetím místě krátcí i dva superfavorité závodu Primož Roglič a Richard Carapaz.

Třetí etapa Vuelty patřila Danu Martinovi.
Primož Roglič vede Vueltu

Slovinskému lídrovi stáje Jumbo zůstal červený dres, druhý Martin však nyní ztrácí pouhých pět sekund. Deset jezdců bojovalo v závěrečných stovkách metrů stoupání 1. kategorie o etapové prvenství.

Pět set metrů před cílem atakoval Sepp Kuss, pomocník Primože Rogliče v dresu Jumba, načež se otočil po svém lídrovi a zvolnil. Vzápětí se pokusil o útok ruský mladík Vlasov v dresu Astany, zatímco lídr Ineosu Carapaz si bedlivě střežil Rogličovo kolo.

Přišel další nástup Kusse, ale rozhodující akceleraci předvedl až 150 metrů před cílem Dan Martin. A už nikoho před sebe nepustil. Čtyřiatřicetiletý Ir se tak postaral o premiérové etapové prvenství v historii Vuelty pro svůj tým Israel Start-Up Nation. 

„Už jsem tu byl dvakrát blízko vítězství (v první i druhé etapě dojel třetí), tak jsem ho chtěl tentokrát pro náš skvělý tým konečně získat,“ radoval se dojatý vítěz. „A zároveň chci tohle vítězství věnovat i mé ženě. Je to totiž poprvé, co jsem vyhrál etapu od chvíle, kdy se narodila naše dvojčata.“

Martinovou manželkou je britská reprezentantka v atletice, běžkyně Jess Andrewsová-Martinová.

Smolařem dne se stal Estéban Chaves z Mitcheltonu-Scott, před etapou čtvrtý muž celkové klasifikace. Po defektu a dvojnásobné výměně kola dokončil cílové stoupání se ztrátou 1:06 minuty.

Jan Hirt přijel do cíle na 49. místě s odstupem 2:21 minuty.

Na startu se už neobjevil Thibaut Pinot, lídr stáje Groupama-FdJ. Po pokažené Tour, kde se zranil hned v zahajovací etapě v Nice, si nevylepšil náladu ani ve Španělsku. V úvodních dvou dnech ztratil 25 minut.

Francouz si stěžoval, že zranění zad jej stále až příliš limituje a na trati trpí. Proto se rozhodl ukončit závod - a tím i sezonu.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...