Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Veselý po první daviscupové výhře zářil: Další splněný sen

Davis Cup

  15:08
TOKIO/PRAHA - Ve svém třetím daviscupovém zápase konečně uspěl. Dvacetiletý český tenista Jiří Veselý porazil ve čtvrtfinálovém souboji s Japonskem - už za rozhodnutého stavu - Tara Daniela 6:4. 6:4. "Pro mě je to důležité vítězství směrem do budoucnosti," netajil v rozhovoru pro Radiožurnál český hráč.

Jiří Veselý zaznamenal v Davis Cupu svoji premiérovou výhru. foto: Reuters

Jak chutnala první daviscupová výhra?
Je to krásný pocit, další maličký splněný sen. Už po příjezdu do Japonska jsem říkal, že se cítím strašně v pohodě. Věřil jsem, že pokud nastoupím, předvedu dobrý výkon. Potvrdilo se to.

Jak jste se cítil v zaplněné hale?
Když nastupoval Lukáš Rosol, byl jsem chvilku v hale a trošku na mě padla ta atmosféra. Tak jsem se odešel do šatny trošku uklidnit a odpočinout. Na kurt už jsem šel s tím, že jdu vyhrát, i když už o nic nešlo. 

Vám šlo o hodně, vždyť v předešlých daviscupových zápasech jste se výhry nedočkal.
Určitým způsobem to je pro mě důležité do budoucna, kdyby se třeba někdo zranil nebo by bylo potřeba, abych nastoupil na ostrý zápas. Když už člověk má za sebou vítězství, cítí se pak trošku líp a ví, do čeho jde. 

Náběh k síti v podání českého tenisty Jiřího Veselého.

Jak moc vám v tomto zápase pomohlo americké turné? Zejména třeba zápas proti Britovi Murraymu v Indian Wells, kde jste měl - také na velkém kurtu - blízko k výhře. 
Na začátku sezony jsem vnímal, že ten rok bude velice důležitý, a když mi úvod nevyšel podle představ, nebyl jsem úplně v pohodě, ztratil jsem jistotu a pak prohrál i s horšími hráči. Klíčová byla příprava před Indian Wells, zápas s Murraym mi pak dodal jistotu a klid, ze kterého momentálně těžím a věřím, že budu těžit i dál.

Začíná antuková část sezony. S jakými cíli ji vyhlížíte?
Chtěl bych uspět na turnajích ATP. Na challengerovém okruhu už se mi to povedlo a pokud dokážu hrát v pohodě, jako nyní, přijdou výsledky i na turnajích ATP. Věřím, že se svojí hrou můžu porazit většinu hráčů.

Jak těžký bude přechod na antuku?
Hned odlétám do Casablanky, v úterý mě čeká první kolo proti Leonadru Mayerovi, s nímž jsem prohrál v září v Davis cupu. Není moc času si zvyknout, ale je to výzva.

Autor:

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...