Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Deblkanoisty Volfa se Štěpánkem čeká loučení. Pak budou dělat trenéry

Sport

  10:46
PRAHA - Ať už mistrovství světa dopadne jakkoliv, bude to důstojné rozloučení s kariérou deblkanoistů, kteří získali dvě olympijské medaile. Vodní slalomáři Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek uzavřou závodní kapitolu v místě, kde získali před sedmi lety titul mistrů světa. Ale zůstanou spolu i nadále - po šampionátu v Praze oba nastoupí jako trenéři v Dukle Brandýs nad Labem.

Deblkanoisté Jaroslav Volf (vpravo) a Ondřej Štěpánek foto: ČTK

Ve špičce byli patnáct let, vždyť už na olympijských hrách v Sydney v roce 2000 byli pátí. Z Atén 2004 si přivezli bronz, z Pekingu o čtyři roky později stříbro. Jen loni v Londýně jim to nevyšlo a ze sedmého místa nepostoupili do finále. Už tehdy koketovali s koncem kariéry, ale nakonec si to rozmysleli a vydrželi do domácího šampionátu. "Je správné končit včas. Letos ta sezona není oslnivá," přiznal zadák Štěpánek. "Kdyby chtěl Ondra pokračovat, musel by si najít jiného parťáka, mně už se ta zimní příprava nechce absolvovat," přidal se Volf.

Ale tak strašné to s jejich formou zase letos není. Třikrát byli ve finále Světového poháru, ale pak v přemíře snahy vždycky chybovali. Nyní sebrali poslední síly a připravili se. "Snad to teď bude v Troji lepší, forma jde pořád nahoru," ujistil Štěpánek. Rádi by, aby jejich poslední závodní jízda byla finálová. "Pokud by se to povedlo, to by nám spadl velký kámen ze srdce. Chtěli bychom postoupit, jinak budeme zklamaní, to by ten konec poznamenalo," řekl háček Volf. Každopádně je letos čeká nostalgické rozjímání.

"Jo, to jsme si říkali. Poslední závody ve Špindlu, poslední MS. Ale uvidíme příští rok, teď to úplně ještě nejde posoudit, jak moc nám to bude chybět," doplnil Štěpánek. Každopádně jim oběma bude chybět předzávodní stres a nervozita. "Kdybych nebyl zdravě nervózní, nebylo by to ono. Asi si budu muset najít něco, v čem bych mohl soutěžit, kde takový pocit najdu," přemítal Štěpánek. "Najednou bude díra, ale něco končí a něco začíná," prohlásil zadák. Oba si ale prý rozhodně po MS nepůjdou lehnout do postele. "Občas si na tu vodu sedneme," shodli se.

Oba letos na podzim oslaví 34 let a jsou si snad souzeni

Oba letos na podzim oslaví 34 let a jsou si snad souzeni. Vychodili spolu základní školu, dokonce spolu seděli v lavici. Pak skoro čtvrt století jezdili v jedné lodi a nyní budou spolu sedávat v kanceláři. Po Ondřeji Mohoutovi, jejich trenérovi, převezmou deblkanoisty v Brandýse, za který celou kariéru jezdili. Na starosti budou mít talentované posádky Kašpara se Šindlerem a Karlovského s Jáněm. Volf bude šéftrenérem, Štěpánek jeho podřízeným. "Takže to bude pořád stejné," rýpl si Volf s úsměvem.

Deblkanoisté Jaroslav Volf (vpravo) a Ondřej Štěpánek

"Třiadvacet let jsem mu nadával, teď bude nadávat on mně. Role se prohodí a bude to v rovnováze," kontroval Štěpánek. "Já se přesunu od pondělí do kanceláře," řekl Volf, který bude mít na starosti chod klubu a organizační zajištění, Štěpánek půjde k vodě jako výkonný kouč. "Budu dělat to, co umím," řekl zadák. Své nástupce chválí. "V určitých situacích jezdí líp než my, uvidíme, jak se poperou s atmosférou závodu. Rozhodně mají potenciál na světové medaile," shodli se před pražským mistrovstvím světa. "Jsou akčnější, jejich pojetí je silovější a víc na riziko. A my věříme, že to jsou pokračovatelé, kteří ty naše posty převezmou," dodali.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!