Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ani Volf se Štěpánkem. Češi se na SP v Troji neprosadili

Sport

  13:44aktualizováno  13:54
PRAHA - Bez medaile skončili čeští vodní slalomáři v dnešních finále Světového poháru v pražské Troji. Deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek a kajakářka Irena Pavelková obsadili čtvrtá místa. Nejlepším víkendovým výsledkem českých vodáků tak bylo sobotní třetí místo kanoisty Vítězslava Gebase. Pátí dnes skončili další čeští deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler.

Deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek nepostoupili do finále olympijského závodu ve vodním slalomu foto: Reuters

Čtvrtá žena z olympijských her v Londýně Štěpánka Hilgertová byla desátá kvůli chybě na páté brance, kterou minula. Závody vyhráli Slovenka Jana Dukátová a francouzská posádka Pierre Labarelle, Nicolas Peschier.

V semifinále smolně vypadla Kateřina Kudějová, která obsadila jedenácté místo s nejmenší možnou ztrátou jedné setiny na postupovou desátou příčku.

SOBOTNÍ ZÁVODY

"Je to smůla, samozřejmě mě to mrzí," řekla mistryně světa do 23 let. O nejlepší český výsledek mezi kajakářkami se zasloužila Pavelková, která v letošní sezoně ani nebyla členkou reprezentace. "Mrzelo mě to dlouho, protože jsem na všechno koukala v televizi, takže jsem asi měsíc nebyla na vodě," uvedla.

Za deset dní oslaví 38. narozeniny, pořád je ale o šest let mladší než dvojnásobná olympijská šampionka Hilgertová. "Jo, mám proti Štěpáně ještě náskok. Ale už to na další pokus o olympiádu moc nevidím," řekla Pavelková.

"Přitom jsem jezdila letos dobře. Čtvrté místo mě dnes docela mrzí, byla jsem chvíli celkem vzteklá," přiznala s úsměvem.

Volf se Štěpánkem si prý spravili chuť po nevydařené olympiádě, kde skončili sedmí, a hlavně po minulém týdnu, kdy na mistrovství republiky obsadili až osmou pozici. "Jen škoda, že jsme nebyli na bedně," řekl Štěpánek. Nebýt čtyř trestných sekund za dva dotyky na brankách, dvojnásobní olympijští medailisté by s přehledem vyhráli. "Jezdili jsme tady docela dobře," uvedl Volf. Česká dvojice vyhrála kvalifikaci a v semifinále byla o setinu druhá.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!