Čtvrtek 1. října 2020svátek má Igor 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Dneska to pořádně bolelo, přiznal König v cíli horské etapy

Český cyklista Leopold König | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český cyklista Leopold König | foto: ČTK

MADRID Za cílem do sebe obrátil lahev energetického nápoje a ručníkem otřel pot, který se mu řinul z obličeje. Leopold König právě dokončil svoji pyrenejskou misi na Vueltě a mohl si říci: Povedlo se mi to. Také v 16. etapě držel krok se svými největšími soupeři a bezpečně hájí 8. místo.

V neděli jste v cíli královské etapy říkal: Bavilo mě to. Jaké to bylo tentokrát?
Dneska to bolelo. Ale každého.

Tři dny v Pyrenejích a předchozí nástrahy zimy a deště každého zničily?
Ta dnešní etapa byla sice kratší, ale zároveň byla strašně těžká tím, jak se právě proto závodilo od prvního kilometru. Už první kopec se jel rychle, Movistar chtěl hned útočit. Proto hodně lidí trpělo, předchozí dva dny si přece jen vybraly daň. Nohy bolí po tom dešti a mrazu jinak než normálně. A třetí den dojíždět na kopci je strašně těžké. Některým lidem, kteří dnes zkoušeli odjet, došlo tak moc, že měli co dělat, aby nechytli větší ztrátu. I Nibali měl problémy.

ČTĚTE TAKÉ

Toho jste dnes před cílem dojel a v zatáčce předjel.
Tak... každý má někdy slabší den. Ale nevidím to z jeho pohledu kdovíjak dramaticky, ztratil málo. Naštěstí pro něj - a možná i pro mě - jeho největší soupeři zaútočili až tři kilometry před cílem. Jenže i oni asi byli dnes utahaní a zničení z počasí v prvních dvou pyrenejských etapách. Všichni se těší na den volna.

V Pyrenejích jste poskočil z 11. na 8. místo, poradil jste si s každou ze tří zdejších etap. Vlastně s Pyrenejemi můžete být ještě spokojenější než s předchozí andalúzskou "trilogií", ne?
Jo, jsem maximálně spokojený, jak jsem je zvládl. V Andalusii jsem chtěl bojovat hlavně o vyhranou etapu, tady to bylo víc o celkovém pořadí. Úplně super jsme to naplánovali. A teď jsem strašně zvědavý, co s námi udělá poslední týden.

Tři horské dojezdy v Asturii rozhodnou. Všechny je znáte, že?
Ano, před Vueltou jsme si je projeli. Ty první dva kopce nejsou tak strašné, zato v sobotu na Angliru se může vše změnit.

I Peňy Cabargy se ale někteří jezdci dost obávají.
Ta je také těžká, prudká, jenže ne tak dlouhá jako Angliru. Až na něm se rozhodne celá Vuelta, tam se dá chytit spousta minut.

Jak je na tom vaše zdraví? Následky virózy odezněly?
Den ode dne jsem lepší a také líp spím. Teď si dám den volna, tělo dostane nový impulz, bude to dobré. Nebo třeba ne... Třeba se pletu a ten třetí týden na mě bude už moc. Ale já uvnitř cítím, že to bude dobré.

Každý den si nyní hlídáte soupeře, kteří jsou za vámi a mohli by ohrozit vaše 8. místo. Sánchez, Kangert, Moreno, Arroyo... Nejvíc se obáváte Sáncheze?
Určitě. Dneska mi poodjel, on bude největší hrozbou. Těch dalších se tolik nebojím, tedy jestli nebudu mít vyloženě špatný den. Naopak si myslím, že někdo z té sedmičky přede mnou by mohl mít špatný den. Možná bych se mohl ještě posunout. Ovšem pro mě je priorita Top 10. Každé další místo navrch je dobré, ale budu moc rád i za to osmé.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Maminky, nenechte si ujít testování dětské kosmetiky sebamed Baby!
Maminky, nenechte si ujít testování dětské kosmetiky sebamed Baby!

Pokožka vašeho miminka si zaslouží jen tu nejlepší péči. Vyzkoušejte s námi řadu sebamed Baby, která byla vyvinuta speciálně pro potřeby citlivé...