6. září 2018 18:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Domácí Herrada jde na Vueltě do čela přes Yatese. Dvanáctou etapu vyhrál francouz Geniez

Vedoucí závodník Simon Yates právě dojel osmnáctou etapu Gira. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vedoucí závodník Simon Yates právě dojel osmnáctou etapu Gira. | foto: Reuters

Faro de Estaca de Bares (Španělsko)  Domácí Španěl Jesús Herrada je po 12. etapě novým lídrem cyklistické Vuelty. Jezdec týmu Cofidis byl jedním z 18 uprchlíků, které peloton nechal s velkým náskokem dojet až do cíle. Etapový triumf vybojoval Francouz Alexandre Geniez a Herrada, byť přijel až šestnáctý se ztrátou dvě a půl minuty, vysvlékl z červeného trikotu Simona Yatese. Ten na nového lídra ztrácí 3:22 minuty.

Peloton nereagoval na skupinu v čele a do cíle na nejsevernějším místě Španělska Kapu Estaca de Bares dorazil až o více než jedenáct minut po ní. Dosavadní britský lídr závodu Simon Yates a jeho kolegové z týmu Mitchelton-Scott nechali uprchlíkům až příliš velký náskok a Yates po třech dnech pozici v čele opustil. Herrada přitom dnes dopoledne odstartoval s mankem téměř šesti minut na Yatese.

162 kilometrů dlouhá etapa nejlépe sedla Benu Kingovi.

Radost vítěze etapy Genieze zkazil incident těsně za cílem, který postihl i druhého Nizozemce Dylana van Baarleho. Nepozorný organizátor totiž v úzkém prostoru zavinil jejich pád a oba cyklisté se očividně potloukli.

Jediný český účastník a debutant na Vueltě Jan Hirt dorazil ve skupince se ztrátou 16 minut na 112. místě.

Peloton nyní čekají tři náročné horské etapy a očekává se, že v nich Herrada o červený trikot zase přijde. Pak bude následovat volný den a potom časovka. Páteční 13. etapa skončí po 175 km na vrcholu La Camperona.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz