Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Držel jí palce i Putin, ruská skikrosařka ale po pádu ochrnula

Vladimír Putin

  17:17
PRAHA - Měla to být událost, na kterou do konce svého života nezapomene. Ruská skikrosařka Maria Komissarovová startovala ve třiadvaceti letech na domácí olympiádě, jenže silný zážitek vystřídala krutá bolest. Lyžařka se během tréninku zranila a od pasu dolů ochrnula.

Maria Komissarovová. foto: nypost.com

V polovině února zalilo Extreme Park slunce, tak jako nesčetněkrát během zápolení pod pěti kruhy. Komissarovová, jež figuruje ve čtvrté desítce hodnocení Světového poháru, zrovna testovala strmou trať, na které se měla za několik dní představit v ostrém závodě. Ale všechno bylo jinak...

Kanaďan Zoric při skikrosu zemřel

Devětadvacetiletý závodník minul při závodě ve švýcarském Grindelwaldu bránu, vlétl do ochranné sítě a vrtulník jej ihned převezl do nemocnice. Rodák ze Sarajeva svým zraněním podlehl. Osud si už v tu chvíli pohrál také s Ruskou, která právě na trati v Grindelwaldu získala stříbrnou medaili. Svoji první v celé kariéře. A nejspíš také poslední...

Černovlasá kráska neustála jeden z dopadů na vršku sjezdovky, ošklivě upadla a lékaři měli jasno: Tohle nevypadá dobře.

Skikrosařka okamžitě zamířila na operační sál ve středisku Krasnaja Poljana. Při pádu si totiž zlomila a vychýlila 12. hrudní obratel. Během takřka sedmihodinového zákroku byla při vědomí. Mezinárodní lyžařská federace ale později na adresu mladé Rusky, kterou na lůžku navštívil i prezident Vladimir Putin, vzkázala: "Je jako v hrobě, i když je její stav stabilizovaný. Pravděpodobně se však nevyhne další operaci."

Leteckým speciálem se nakonec Komissarovová přesunula na kliniku do Mnichova, odkud ve středu prostředníctvím Instagramu informovala veřejnost. "Od pupíku dolů nic necítím. Jsem ale silná a vím, že se jednoho dne opět postavím na nohy."

Její zranění každopádně rozvířilo další debatu o bezpečnosti sportovišť v Soči. Už dříve se ozval slavný snowboardista Shaun White, jenž se uhodil do zápěstí během tréninku na slopestyle a rozhodl se disciplínu vynechat. Poznámku k náročnosti trati si neodpustil ani americký sjezdař Bodie Miller. "Je to extrémně nebezpečné," řekl o ledovém svahu.

Autor: