Úterý 28. září 2021, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Emmons má druhou medaili

Sport

  8:10
PEKING - Sportovní střelkyně Kateřina Emmons získala olympijské stříbro ve sportovní malorážce na 3x20 ran. Majitelka zlata ze vzduchové pušky se tak dnes v Pekingu postarala o třetí medaili pro českou výpravu. Zvítězila Číňanka Tu Li.

Kateřina se stříbrem. foto: ČTK

Čtyřiadvacetiletá česká střelkyně postoupila ve své dříve doplňkové disciplíně do osmičlenného finále z šestého místa, když v kvalifikaci součtem 586 bodů vyrovnala vlastní český rekord. Vleže zaznamenala 197, vstoje 194 a vkleče 195 bodů.

Ve finále se Emmons po sérii desítek posunula na druhé místo, po dvou devítkách pak sice klesla na čtvrtou pozici, ale poslední ranou 10,2 se na stříbrnou příčku vrátila. "Nervózní jsem nebyla, do finále jsem šla s klidem, protože zlato už mám. Byla jsem ráda, že jsem postoupila, pak už se mohlo stát cokoli. Ale nebyl to můj nejlepší závod," řekla novinářům po soutěži.

Kubánka Eglis Yaima Cruzová ztratila na třetím místě jedinou desetinu bodu, poslední sérii pokazila i Američanka Jamie Beyerleová. Vítězná Tu Li překonala součtem 690,3 olympijský rekord a před Emmons měla výrazný náskok 2,6 bodu.

Českou střelkyni nerozhodilo ani bouřlivé prostředí v hale, kde čínští fanoušci aplaudovali vedoucí Tu Li hned po jejích zásazích, bez ohledu na soupeřky. "Ale s tím jsem se dokázala vyrovnat. Jezdím střílet bundesligu, kde lidi taky fandí, to nebyl zase tak velký problém," poznamenala Emmons.

Druhá česká reprezentantka v soutěži Adéla Sýkorová obsadila výkonem 578 bodů devatenácté místo a do finále nepostoupila.

Výsledky:

Ženy:

Sportovní malorážka 3x20 ran:

1. Tu Li (Čína) 690,3 (589+101,3), 2. Emmons (ČR) 687,7 (586+101,7), 3. Cruzová (Kuba) 687,6 (588+99,6), 4. Galkinová (Rus.) 687,4, 5. Beyerleová (USA) 686,9, 6. Dovgunová (Kaz.) 686,3, 7. Mihajlovičová (Srb.) 686,0, 8. Wu Liou-si (Čína) 685,9, ...19. Sýkorová (ČR) 578.

Autoři: ,

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat