Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Experti se zastávají Armstronga: Trestají ho bez důkazů

Před lety vyhrál tuhý boj nad zákeřnou nemocí. Ale bitvu, v níž měl vyvrátit dopingová obvinění, nečekaně vzdal. Lance Armstrong se po získání sedmi titulů na slavné Tour de France stal fenoménem celosvětového sportu. Jenže v pátek o své úspěchy rázem přišel. Jak na aféru cyklistické legendy nahlížejí experti?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JO

J. Orlík

25. 8. 2012 12:18
Jsem celej divokej z toho,

jak všichni víte, včetně bývalých sportovců,  že Armstrong nedopoval. Já nevím, jestli dopoval nebo ne, ale jedno vím jistě. Nikdo si nedovolí odebrat tolik titulů na základě slabých důkazů. Dnešní sport je prolezlý dopingem, jenže to už není doping, jako před dvaceti lety. Kdo se nechá chytit dnes, je trouba. Tvrdí to odborníci na doping. Proto se nechávají vzorky tak dlouho "skladem", aby se v budoucnu mohla dokázet vina či nevina, v době, kdy už testy doženou tehdejší doping technologicky. Já bych byl, s orodováním za Armstronga, velmi, velmi opatrný. Čímž nechci říct, že  dopoval. Ale zdejší chytrolíni vycházejí z toho, co čtou na internetu nebo slyší v rádiu či televizi. to ale není berná mince. Alespoň pro mě ne.

0 0
možnosti
JH

J. Hricišin

25. 8. 2012 9:17
Kulhavý je vtipný...

Nechci nějak zpochybňovat Kulhavého ale jeho vyjádření lze interpretovat následovně:

Někdy dávno...

"Jestli něco bral, pak to nejspíš brali všichni. "

Ale teď když jsem já olympijský vítěz.

"...myslím, že teď už vítězí čistí závodníci, těžko si někdo troufne."

0 0
možnosti
PB

P. Balcar

25. 8. 2012 8:41
USADA

Co to je ta Americká antidopingová agentura (USADA) ? Už byly publikovány, kromě mediálního humbulku, také důkazy?

V Americe se vůbec nějak daří odsuzujícím nařčením. viz. obvinění Strausse-Kahna, odsouzení Brittni Colleps, ...

0 0
možnosti
PB

P. Balcar

25. 8. 2012 8:42
...

a DotComa se chystali federálové ugrilovat

0 0
možnosti
JS

J. Schwarz

25. 8. 2012 8:18
Co je vlastně

na dopingu špatného? Já si dosud myslel, že silně škodí zdraví. Docházelo k neúměrnému rozvoji svalů a šlach, doping poškozoval ledviny, docházelo k úmrtím z totálního vyčerpání a podobně. Kdyby někdo objevil "doping" který by zvyšoval výkon na dvojnásobek a přitom nepřinášel žádná zdravotní rizika, bral by ho každý včetně dětí ve školce a nemluvilo by se o dopingu, ale o zdravé, racionální či optimální vědecké výživě.Jak se Armstrongovo údajné dopování podepsalo na jeho zdraví? Tráví své dny na vozíčku, na kapačkách či v psychiatrické léčebně? Jestli ne, tak nejspíš nedopoval a duševní poruchou trpí ti, co ho pronásledují a vracejí civilizaci do dob inkvizice.

0 0
možnosti