Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klub čelí žalobě: jeho fanynka si spálila pozadí

Sport

  12:41
DALLAS - Bizarní žalobě čelí klub amerického fotbalu Dallas Cowboys a jeho majitel a generální manažer v jedné osobě Jerry Jones. "Žhavá fanynka" Jennelle Carrillová požaduje odškodné za to, že si kvůli klubu připálila na lavičce pozadí.

Fotbalista Jamize Olawale z klubu Dallas Cowboys hrajícího NFL foto: Reuters

Popáleniny třetího stupně utrpěla Carrillová v srpnu před dvěma lety, když chtěla sledovat tréninkový zápas Cowboys mezi "Černými" a "Stříbrnými". Fanynka slavného klubu NFL seděla v den, kdy se teploty pohybovaly kolem 38 stupňů Celsia, na lavičce, která byla černá.

"Lavička nebyla zastřešená a byla plně vystavena žhavému srpnovému slunci," píše se v žalobě. "Kombinace černé barvy, mramorové lavice a žhavého slunečního záření způsobila, že lavice byla mimořádně horká a nepřiměřeně nebezpečná." Právník Carrillové uvedl, že jeho klientka si okamžitě uvědomila, že se spálila, ale rozsah zranění neznala dřív, než se podrobila lékařskému ošetření. Na zápas už nezůstala.

Žaloba viní klub z toho, že neumístil poblíž nápis, v němž by varoval, že lavice mohou být horké. Carrillová podle právníka utrpěla "psychickou újmu, fyzickou bolest a zohyzdění".

Klub se vzhledem k probíhající při nevyjádřil. Spor ve Spojených státech připomněl slavný soudní proces Stelly Liebeckové proti firmě McDonald's, kterou úspěšně zažalovala poté, co se v roce 1992 polila její horkou kávou. Porota jí tehdy přiřkla 2,9 milionu dolarů.

Autor: