31. března 2017 9:19 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Federer: Nezasloužil jsem si vyhrát. Berdych: Mám tady z frustrace rozmlátit stůl?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Tomáš Berdych v zápase proti Rogeru Federerovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych v zápase proti Rogeru Federerovi. | foto: ČTK/AP

MIAMI Mám rozbít stůl, abyste viděli, jak jsem zklamaný, ptal se tenista Tomáš Berdych v Miami. Český hráč ale doufá, že rozčarování z prohry se Švýcarem Rogerem Federerem, proti kterému ve čtvrtfinále nevyužil dva mečboly, brzy pomine a po pomalejším rozjezdu sezony nastane lepší období.

Berdych odehrál s Federerem vynikající zápas, který rozhodl až tie-break ve třetím setu. V tom měl český hráč za stavu 6:4 dva mečboly, ale neuspěl a prohrál. Pohár hořkosti si vypil do dna poté, co při mečbolu Švýcara udělal dvojchybu.

„Co mám udělat? Měl bych rozbít stůl? Pak byste viděli, jak jsem zklamaný,“ odpověděl Berdych po utkání na otázku, jestli je hodně frustrovaný. „Ano jsem. Takhle nechcete končit turnaj, ale dostanu se z toho. Bylo to jen o bod.“

Tomáš Berdych v souboji s Rogerem Federerem.
Roger Federer v souboji s Tomášem Berdychem.

Z Berdychovy dvojchyby při mečbolu byl překvapený i Federer. První mečbol během třetího setu totiž český hráč odvrátil skvělým druhým servisem. „Říkal jsem si: Tý jo, dvojchyba? Myslí to vážně? Tomáši, proč? Bylo to zvláštní a měl jsem štěstí,“ citoval Federera floridský deník Miami Herald.

„Nezasloužil jsem si, aby mi v tu chvíli věnoval bod dvojchybou, ale hrál na hraně. Možná to uspěchal.“ Přes porážku může Berdych hledět do dalších turnajů optimisticky. Proti Federerovi totiž ukázal zlepšení a hrál letos nejlépe. Po pomalejší první sadě se rozjel, trefoval míče na riziko a soupeře překvapil třeba náběhem k síti po returnu.

„Po turnaji v Indian Wells jsem udělal hodně práce a tady se to projevilo, což je důležité,“ řekl Berdych. Svěřenec chorvatského wimbledonského vítěze Gorana Ivaniševiče má letos zatím bilanci 13:6, přičemž dvakrát postoupil do semifinále.

„Doufám, že tohle byl teprve začátek. Úvod roku mi trochu proklouzl, ale sezona je ještě dlouhá a ten, kdo vydrží silný a čerstvý na druhou část, ten bude nebezpečný.“

ČTK
  • 1Diskuse
Najdete na Lidovky.cz