21. dubna 2008 13:51 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Federer: Už to bude lepší

Federer s trofejí pro vítěze.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Federer s trofejí pro vítěze. | foto: AFP

ESTORIL Roger Federer doufá, že od nedělního triumfu v Estorilu nabere jeho sezona příznivější směr než dosud a vše bude jednodušší. Nejlepší tenista světa se v neděli v Portugalsku dočkal prvního letošního titulu, poté co se začaly objevovat hlasy, že se jeho éra chýlí ke konci.


"Po tolika vítězstvích prostě přicházejí i porážky," řekl Federer po estorilském vítězství, které mu usnadnil jeho finálový soupeř Nikolaj Davyděnko, jenž za stavu 7:6, 1:2 pro Švýcara utkání vzdal kvůli zranění nohy. "Po tom těžkém začátku sezony se do toho opět začínám dostávat a určitě hraju líp. Doufám, že odteď to bude všechno jednodušší," dodal po svém 54. titulu v kariéře.


Při vůbec prvním startu v Estorilu se až do finále Federer neutkal s lepším soupeřem než 68. hráčem světového žebříčku, přesto odehrál v nečekaném chladu dva třísetové zápasy. "Nebyly to nějak šíleně těžké zápasy, ale jsem rád, že jsem si jimi prošel. Vyzkoušel jsem si také, jak rychle stíhám dobíhat ke kraťasům a moje nohy to zvládají dobře, což je hodně pozitivní," uvedl šestadvacetiletý Švýcar. Dosavadní průběh jeho sezony poznamenala i prodělaná mononukleóza, která ho stála hodně sil. "Před dvěma měsíci jsem neměl kvůli nemoci na kontě moc odehraných zápasů a všechno bylo tak nějak ve vzduchu. No a teď mám za sebou turnajové vítězství a na rozdíl od Nadala nebo Djokoviče i pět odehraných zápasů na antuce," pochvaloval si Federer dřívější vstup do sezony, než zvolili jeho rivalové.


Federer v Estorilu představil jako svého nového kouče Španěla Josého Higuerase a bude s ním pokračovat i tento týden na turnaji série Masters v Monte Carlu a podle výsledků i na Roland Garros. Pařížský grandslam je posledním z turnajů "Velké čtyřky", které dosud dlouholetá světová jednička nevyhrála. "Asi se bude ve světě psát více o tom titulu, který jsem nezískal, než o Wimbledonu. Ale v mém srdci je Wimbledon vždycky číslo jedna, a to se nikdy nezmění," dodal pětinásobný vítěz z All England Clubu.

ČTK