Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Filipínský senátor se vzbouřil. Pacquiao potřebuje peníze a k tomu lukrativního soupeře

Sport

  10:00
PRAHA - Filipínská boxerská hvězda Manny Pacquiao ve čtvrtek na twitteru potvrdila, že jedná o svém příštím souboji s neméně slavným Britem Amirem Khanem. Australan Jeff Horn se tak životního souboje „zatím“ nedočká.

Manny Pacquiao a Amir Khan. foto: Reprofoto

Byl to na začátku letošního roku pořádný šok. Osmatřicetiletý Manny Pacquiao měl souhlasit se soubojem proti o devět let mladšímu Jeffu Hornovi a to navíc na jeho domácí půdě. Australský olympionik, ovšem jinak velká boxerská neznámá, je totiž povinným vyzývatelem WBO ve velterové váze.

Právě tento pás nyní již poněkolikáté Filipínec drží. „Šokuji svět a porazím Pacquiaa,“ prohlašoval sebevědomě Horn. „Vůbec ho neznám, ale očekávám těžký zápas,“ kontroval jeho slavný protivník v prvních ohlasech.

Posud všechno sedí a dává smysl.

Jenže pokud byste čekali nějaké setkání tváří v tvář, pak marně. Pacquiao vlastně nedal svému potencionálnímu soupeři ani šanci na společné foto. Od začátku bylo cítit, že se mu přes veškerou snahu promotéra Boba Aruma do tohoto duelu nechce.

Manny Pacquiao v Dauhá.

Amir Khan v Kataru.

A jestliže se v minulosti dočkal legendární bijec posměšků – mimo jiné i od rivala Floyda Mayweathera – na téma, že jej má Arum „na vodítku jako poslušného pejska“, tak nyní dokázal, že to není tak úplně pravda.

Zatímco si Arum, který navázal loni na podzim spolupráci s Hornovým manažerem Deanem Lonerganem, jel stále svoji o duelu Pacquiao-Horn a už rýsoval svému hvězdnému chráněnci další minimálně čtyři letošní souboje, filipínský senátor začal jednat. Před dvěma týdny umístil na svůj twitterový účet anketu, ve které mu měli fanoušci vybrat soupeře pro zápas v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech.

S místními šejky se totiž seznámil předloni během návštěvy amatérského světového šampionátu v katarském Dauhá (den po něm přiletěl do dějiště MS také Khan) a jelikož vede coby „spasitel své země“ finančně hodně náročný život, na jejich ochotu nasypat mu do kapsy dolarů, kolik si bude přát, pochopitelně slyší.

A dá se říct, že ač jej váže s Arumem dlouholeté přátelství a také smlouva s jeho Top Rankem, vše má své hranice a že při lámání chleba by jej nejspíše už ani příliš nepotřeboval. Pacquiao si jistě při posledním prodloužení o jeden rok vymohl mnohá privilegia a více než kdy dříve tak nyní zaměřuje svoji pozornost na vlastní bankovní konto.

Ostatně i sám Arum potvrdil svoji osobní „kapitulaci“ už ve středu pro ESPN. „Duel s Hornem nyní nebude, protože Manny se snaží získat zápas ve Spojených arabských emirátech a lidé tam upřednostňují jeho duel s Amirem Khanem,“ řekl Danu Rafaelovi.

A nejen místní šejkové, pro které je bijec s pákistánskými kořeny více než zajímavý nejen kvůli svému boxerskému umění, ale právě i pro svůj původ. Ve zmíněné twitterové anketě dostal Khan coby případný další soupeř Pacquiaa 48 procent hlasů. Horn jen sedm, lépe si vedli i neporažený Američan Terence Crawford (21 procent) a další ostrovní hvězda Kell Brook (24 procent). Celkem se do hlasování zapojilo skoro 45 tisíc lidí.

„Právě nyní jsme v jednání s týmem Amira Khana o zápase s SAE. Brzo čekejte další novinky,“ vzkázal boxerským fanouškům „Pac-man“. O duelu bývalých tréninkových parťáků a svěřenců Freddieho Roache (Khan následně odešel k Virgilu Hunterovi) se spekuluje vlastně již několik let, až nyní ale o něj projevil zájem i sám Pacquiao.

Důvod? Jak už bylo zmíněno, jde především o peníze. Bohatí arabští šejkové slibují mistru světa sedmi váhových divizí garantovaných 38 milionů dolarů, což by pro něj byla druhá nejvyšší výplata kariéry hned po „Zápase století“ s Floydem Mayweatherem. Poslední gáže Filipínce se pohybovaly pod hranicí 20 milionů dolarů.

„Od Australanů bychom dostali hodně peněz, ale ani vzdáleně bychom se nedostali na 38 milionů dolarů. Pokud jsou ty peníze skutečné, tak není co řešit. Já tomu ale nevěřím, nevěřím těmto lidem,“ rýpl si šejků Arum, dle kterého je problém také s plánovaným termínem duelu. Mluví se o 20. květnu, jenže v té době si musí Pacquiao plnit své politické povinnosti v senátu. „Pokud by se již dohodli, tak to vidím na konec dubna, nebo polovinu června,“ nastínil.

„Uvidíme, jak to dopadne. Pokud je 38 milionů dolarů reálná částka a duel za těchto podmínek proběhne, budeme všichni šťastní a já jim velmi rád pomohu s organizací. Ale pokud se tak nakonec nestane, bude existovat jeden člověk, kterého to nepřekvapí,“ dodal. Že tím člověkem myslí sebe, není třeba dodávat.

Jde o slova zhrzeného promotéra, kterému se vzepřel jeho oblíbený a hlavně nejvýdělečnější bojovník, nebo zkušené oko člověka, který se pohybuje v tomto byznyse přes 50 let a má za sebou více jak dva tisíce zorganizovaných galavečerů na celém světě?

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat