9. října 2017 6:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Formule 1 jako boxerská show? Hamiltona a Vettela bude představovat legendární spíkr

Michael Buffer v ringu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Buffer v ringu. | foto: Reprofoto

PRAHA Po nedělním Velké ceně Japonska je jasné, že už v příštím závodě může Lewis Hamilton oslavit čtvrtý titul mistra světa. Grand Prix USA ale přinese ještě jeden tahák pro fanoušky – závodníky na roštu bude představovat legendární boxerský spíkr Michael Buffer.

Jestli 22. října na okruhu v americkém Austinu získá Brit Lewis Hamilton z Mercedesu o šestnáct bodů více než Němec Sebastian Vettel závodící za Ferrari, bude počtvrté mistrem světa. Svému rivalovi se může v počtu titulů vyrovnat v závodě, do kterého jej uvede hlas legendárního Američana Michaela Buffera.

„Je na čase představit nejlepší závodníky světa. Jsou to světového hvězdy, chci je představit s energií a adrenalinem, jakým si zaslouží, než zažehnou své motory a připraví se na samotný závod,“ řekl k nečekanému kroku šéfů formule 1 dvaasedmdesátiletý elegán.

Ten je známý fanouškům WWE (největší wrestlingová show světa) a především pak boxerům, když uvádí největší zápasy světa, poslední dvě dekády pro televizi HBO, svojí nyní již legendární (a také patentovanou) hláškou „Let’s get ready to rumble“.

„Slíbili jsme, že uděláme z formule 1 zábavnou akci se vším, co k tomu patří. Toto je jeden z kroků. A myslím, že jsme si na toto nemohli vybrat lepšího člověka,“ řekl za zástupce vedení formule 1 – společnost Liberty Media – obchodní ředitel Sean Bratches.

Jak bude všechno probíhat?

Jezdci budou najíždět na startovní rošť o patnáct minut dříve, než je obvyklé a každému se dostane úvodu od Buffera, který si svoji patentovanou hláškou přišel už na více jak půl miliardy dolarů.

Výjimku od vedení FIA (Mezinárodní automobilové federace) dostane závod v Austinu také sobotní kvalifikace. Před jejím zahájením totiž bude mít na okruhu koncert zpěvák Justin Timberlake. Vedení Liberty Media si od tohoto kroku slibují větší poptávku z řad rodin s dětmi, které se tak budou moct zabavit při dlouhém čekání na začátek kvalifikačních bojů.

Zda se obě novinky pořadatelům vyplatí, to se dozvíme za dva týdny. A nezbývá než doufat, že si Hamilton – mimo jiné velký boxerský fanoušek – s Vettelem a spol. nespletou závodní dráhu s ringem…

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.