Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalisté možná skončí ve druhém koši

Sport

  19:02
PRAHA - Až ve čtvrtém koši by se měli podle agentury AP ocitnout čeští fotbalisté při nasazování pro losování fotbalového mistrovství světa v Německu. Mezinárodní fotbalová federace FIFA je ale zřejmě zařadí do druhého.

Čeští fotbalisté se radují z gólu foto: AFP

Mezi outsidery by bronzoví medailisté z posledního mistrovství Evropy spadli, pokud by se jako jediné kritérium braly v úvahu výsledky na posledních světových šampionátech. Na nich totiž naposledy hrálo ještě bývalé Československo v roce 1990.

FIFA však zřejmě uplatní svůj vliv a prostřednictvím doplňkových kritérií, kterým může být i světový žebříček národních týmů, zřejmě nasazení změní a pošle Čechy do druhého koše. Vedle svěřenců Karla Brücknera, jež jsou v žebříčku druzí za Brazílií, by se to mohlo týkat i desátých Portugalců, kteří by měli být až v třetím koši.

"I když Češi museli porazit v baráži Norsko, aby se dostali na MS, jejich pozice v posledním koši by byla nefér vůči nim i vůči ostatním týmům. Podobně Portugalci skončili druzí na posledním mistrovství Evropy a měli druhý nejvyšší počet bodů v evropské kvalifikaci," napsala dnes AP.

Při zařazení české a portugalské reprezentace do druhého koše by dva týmy musely o výhodnější pozici přijít. Největšími kandidáty na pád do horší skupiny jsou podle AP Paraguay, Japonsko a Srbsko a Černá Hora.

Pravděpodobné nasazení podle AP:
1. koš: Brazílie, Německo, Španělsko, Itálie, Francie, Chorvatsko, Argentina, Nizozemsko.
2. koš: Korea, Mexiko, Anglie, Švédsko, USA, Japonsko, ČR, Portugalsko.
3. koš: Paraguay, SČH, Kostarika, Ekvádor, Polsko, Saúdská Arábie, Írán, Tunisko.
4. koš: Švýcarsko, Angola, Pobřeží slonoviny, Togo, Ghana, Trinidad a Tobago, Ukrajina, Austrálie.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat