Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalisté možná skončí ve druhém koši

Sport

  19:02
PRAHA - Až ve čtvrtém koši by se měli podle agentury AP ocitnout čeští fotbalisté při nasazování pro losování fotbalového mistrovství světa v Německu. Mezinárodní fotbalová federace FIFA je ale zřejmě zařadí do druhého.

Čeští fotbalisté se radují z gólu foto: AFP

Mezi outsidery by bronzoví medailisté z posledního mistrovství Evropy spadli, pokud by se jako jediné kritérium braly v úvahu výsledky na posledních světových šampionátech. Na nich totiž naposledy hrálo ještě bývalé Československo v roce 1990.

FIFA však zřejmě uplatní svůj vliv a prostřednictvím doplňkových kritérií, kterým může být i světový žebříček národních týmů, zřejmě nasazení změní a pošle Čechy do druhého koše. Vedle svěřenců Karla Brücknera, jež jsou v žebříčku druzí za Brazílií, by se to mohlo týkat i desátých Portugalců, kteří by měli být až v třetím koši.

"I když Češi museli porazit v baráži Norsko, aby se dostali na MS, jejich pozice v posledním koši by byla nefér vůči nim i vůči ostatním týmům. Podobně Portugalci skončili druzí na posledním mistrovství Evropy a měli druhý nejvyšší počet bodů v evropské kvalifikaci," napsala dnes AP.

Při zařazení české a portugalské reprezentace do druhého koše by dva týmy musely o výhodnější pozici přijít. Největšími kandidáty na pád do horší skupiny jsou podle AP Paraguay, Japonsko a Srbsko a Černá Hora.

Pravděpodobné nasazení podle AP:
1. koš: Brazílie, Německo, Španělsko, Itálie, Francie, Chorvatsko, Argentina, Nizozemsko.
2. koš: Korea, Mexiko, Anglie, Švédsko, USA, Japonsko, ČR, Portugalsko.
3. koš: Paraguay, SČH, Kostarika, Ekvádor, Polsko, Saúdská Arábie, Írán, Tunisko.
4. koš: Švýcarsko, Angola, Pobřeží slonoviny, Togo, Ghana, Trinidad a Tobago, Ukrajina, Austrálie.

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...