Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
2. července 2011 18:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Fulnek slavil triumf Kvitové. Jahodami se šlehačkou

Obyvatelé Fulneku slaví vítězství Petry Kvitové ve finále Wimbledonu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obyvatelé Fulneku slaví vítězství Petry Kvitové ve finále Wimbledonu | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

FULNEK Také 1500 kilometrů od centrálního kurtu se podávaly jahody se šlehačkou, jak je zvykem ve Wimbledonu. Když Petra Kvitová vyhrála svůj finálový zápas na nejslavnějším tenisovém turnaji světa, burácel kulturní dům ve Fulneku nadšením a začalo se rozlévat i šampaňské. Česká šampionka udělala vynikající reklamu šestitisícovému městu z Ostravska, v němž vyrostla.

Řada ze 150 lidí, kteří zaplnili sál sloužící normálně jako kino, začala také plakat dojetím. "Jsem šťastná, Petra je náš miláček. Moc jí to přeju, protože si to opravdu zaslouží," nebránila se emocím ani starostka Jana Mocová.

Z Fulneku se na jeden den stalo tenisové město. "Nemám slov. Nepopsatelný zážitek. Kolik generací hráčů se o něco takového marně snaží a teď se to podařilo naší Petře," vyprávěl jeden z přítomných fanoušků Miroslav Vidín.

O VELKÉM TRIUMFU KVITOVÉ ČTĚTE VÍCE

Zatím byl nejpamátnější osobou spojenou s Fulnekem Jan Ámos Komenský, který tu strávil část života. Nyní pozici nejpopulárnější postavy Fulneku přebírá od učitele národů hráčka, jejíž jméno ještě před dvěma lety znal jen málokdo.

Po posledním míči se začalo plánovat velkolepé přivítání. "Věřím, že se nám ji sem podaří dostat co nejdřív. Když přijela v červnu, bylo plné náměstí. Nedovedu si představit, kolik lidí přijde nyní, když je vítězkou Wimbledonu," přemítala starostka.

Na Kvitové oceňovali všichni píli a skromnost, s jakou dokráčela na tenisový vrchol. Uznání vyslovovali pro jejího otce Jiřího Kvitu, který dceru trénoval až do jejích 17 let. "Když jsem ho na plátně viděl, jak brečel, rozuměl jsem mu. A také se u mě objevily slzy," pronesl Oldřich Fiurášek, který dělal Kvitové sparingpartnera v začátcích její kariéry. "Teď půjdu dál břečet a pít," začal plánovat program na sobotní večer.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.