Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hamilton se brání bizarnímu obvinění: Putina jsem šampaňským nepostříkal

Vladimír Putin

  16:42
PRAHA - Lewis Hamitlon udělal vítězstvím na Velké ceně Ruska formule 1 velký krok k obhajobě titulu. Po závodě však čelil bizarnímu nařčení: prý postříkal šampaňským ruského prezidenta Vladimira Putina.

Lewis Hamitlon slaví vítězství, Vladimir Putin odchází z pódia. foto: Reuters

Putin předával Hamiltonovi cenu pro vítěze závodu a poté ihned odcházel z pódia. Hamilton ale s tradičním rituálem nečekal a oslavné stříkání šampaňským spustil hned. Na některých fotografiích to pak vypadá, že zasáhl i ruského prezidenta.

„Ne, to se nestalo,“ popírá to vehementně Hamilton. „Nepostříkal jsem ho. Je to asi zvláštně vypadající fotografie, ale opravdu se to nestalo. Určitě nechci, aby k něčemu takovému došlo.“

Britský jezdec ze stáje Mercedes tím možná narážel na svůj dřívější incident, který je naopak jasně prokazatelný. V dubnu po Velké ceně Číny byl totiž obviněn z šikany s podtextem sexismu, když přítomné hostesce nastříkal šampaňské přímo do obličeje.

Lewis Hamilton

Hamilton vyhrál v Rusku už svou devátou Velkou cenu v sezoně a na čele bodování má náskok 66 bodů na druhého Sebastiana Vettela z Ferrari. Ve hře už je přitom jen 100 bodů.