Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Heroes Gate je zde: bojovníci opět rozburácejí vyprodaný Podvinný mlýn

Sport

  11:30
PRAHA - Poprvé v letošním roce ožije hala na Podvinném mlýně díky tradičnímu turnaji Heroes Gate, když v rámci jeho šestnáctého pokračování uvidí fanoušci celkem třináct soubojů bojovníků MMA, K-1, muay thai i klasického boxu.

(Zleva) Václav Pejsar vs. David Gegešidze. foto: Facebook

Už předprogram tomu hlavnímu – čtyři úvodní zápasy – budou stát za to. Představí se v nich ti nejmenší, tedy dvojice Djebar a Štajnc, ale také bývalá česká šampionka v boxu Alice Šrámková, která se loni vrátila do ringu po mateřské dovolené, Josef Vít a hlavně redaktor deníku Sport František Prachař. Ten završí svoji půlroční přípravu a také natáčení pořadu „Superlife“ duelem dle pravidel MMA na 3x3 minuty s brněnským Štěpánem Kaděrou.

Kdo si myslí, že si poté odpočine, hluboce si plete. Po tradičním entrée spíkra večera Michala Frabši odstartuje hlavní program soubojem nejtěžších účastníků večera – boxerů Václava Pejsara (7-2, 6 KO) a Davida Gegešidzeho (18-13-1, 4 KO).

Česká jednička i gruzínská pětka nejsou žádnými ořezávátky, pro jednatřicetiletého bijce z Plzně půjde o další prověřovací souboj před velkou zahraniční výzvou, o tři roky starší rodák z Tbilisi má za sebou souboje s Gregorym Tonym, Steffenem Kretschmannem či Hughiem Furym. A přestože vždy padl před limitem, zkušeností už má na rozdávanou.

STARTOVNÍ LISTINA HEROES GATE 16

Předzápasy – start cca 18:00 hodin

K-1 3x2min (do 53kg): Mohamed Djebar vs. David Štajnc

Box 4x2min (do 60 kg): Alice Šrámková vs. Laura Grzybová

Muay thai 3x3min (do 70 kg): Josef Vít vs. Jan Chroust

MMA 3x3min (do 84 kg): František Prachař vs. Štěpán Kaděra

Hlavní program - start cca 19:00 hodin

Box 6x3min (nad 91kg): Václav Pejsar vs. David Gegešidze

K-1 3x3min (do 93kg): Daniel Škvor vs .Andrija Lekič

MMA 3x5min (do 61kg): Filip Macek vs. Stipe Brčič

K-1 3x3min (do 70kg): Jan Rudolf vs. Marko Adamovič

Box 6x3min (do 79,4kg): Tomáš Adámek vs. Giorgi Kandelaki

Muay thai 5x3min (do 76 kg): Matouš Kohout vs. Regian Eersel

MMA 3x5min (do 93 kg): Eldar „Yakuza“ Rafigajev vs. Charles Andrade

Muay thai 5x3min (do 86,18kg): Lukáš Dvořák vs. Daniel Forsberg

K-1 3x3min (do 95 kg): Ondřej „Spejbl“ Hutník vs. Toni Čatipović

Následovat bude duel dle pravidel K-1, ve kterém se představí Daniel Škvor, který baví fanoušky svým kamikadze stylem přesně dle svého hesla „Buďto pozná on moje granáty, nebo padnu já“. Tentokrát sílu jeho úderů a také vůle pocítí Andrija Lekič.

Poté dojde poprvé na souboj bojovníků „v kleci“, ve kterém si to rozdá šampion GCF Filip Macek se Stipem Brčičem. Po nich bude k vidění další tvrdý duel K-1, tentokrát mezi sedmdesátikilovými Janem Rudolfem – velkým to českým talentem muay thai – a dalším Srbem Markem Adamovičem.

Dočkají se také fanoušci Tomáše Adámka (24-12-2, 9 KO), kterého jistě do provodí do ringu opět početná parta Tolja Gymu jeho kouče Anatolije Hunanyana. Proti Gruzínci Giorgimu Kandelakimu (17-15-1, 5 KO) bude jistě chtít přidat do své sbírky nejen 25. výhru profesionální kariéry, ale také desátou před limitem. Mimochodem, na Heroes Gate ještě Adámek nikdy neprohrál.

Souboj dle pravidel thajského boxu pak předvedou Matouš Kohout a Holanďana Regian Eersel. Pro Kohouta půjde o první souboj na Heroes Gate od jeho kontroverzní výhry nad výše zmíněným Hunanyanem. „Tolja je už za mnou, nemůžeme spolu bojovat pořád. Těším se Eersela, jednou jsme spolu spárovali, konečně někdo mladý a dravý jako já,“ řekl czechfighters.cz Kohout.

Ten má za sebou kromě dvojzápasu s Hunanyanem (1-1) i setkání se slavným slovenským bojovníkem Vladimírem Moravčíkem v rámci Gibu Fight Night 2, ve kterém po nádherné bitvě prohrál těsně na body.

Poté přijde na řadu poslední duel ultimátních bojovníků, ve kterém se pokusí tvrdý Eldar Rafigajev potvrdit svoje dominantní debutové vítězství z klece na GFC nad Janem Gottvaldem. „Že je soupeř zkušenější? Pořád lepší, než kdyby měl bilanci 0-2,“ okomentoval bilanci 28-27-1 Charlese Andradeho trefně osmadvacetiletý rodák z Moldavska žijící ale už nějaký ten pátek v Česku. „Hlavním“ sportem bijce přezdívaného „Yakuza“ je přitom brazilské ju-jitsu.

Předposledním soubojem našlapaného večera bude ten mezi Lukášem Dvořákem a finským tvrďákem Danielem Forsbergem, který si na Gibu Fight Night 2 střihl zápas s českým veteránem Jirkou Žákem.

„Duel jsem viděl naživo, na videu a mnohokrát jej rozebíral s koučem Petrem Khru Macháčkem i Jirkou samotným. Všechno jsme pečlivě analyzovali a začlenili do přípravy, co bylo třeba,“ řekl k dnešnímu večerním souboji český bojovník muay thai.

„Je hodně tvrdý v ofenzivě a snese toho taky slušnou kopu. Určitě to není žádný posera, podobného soupeře jsem už v ringu potkal a je to hodně fyzicky i psychicky náročné narazit na někoho, o kom víš, že ho nesundáš. Ale s tím se také musí v naší branži počítat,“ dodal.

Vrchol celé akce obstarají Ondřej Hutník s nebezpečným Tonim Čatipovičem. Česká jednička v této váze v K-1 tak dostává další šanci se ukázat i mezinárodním manažerům. A také na to, aby se o další krůček přiblížil svému snu: 100. profesionálnímu zápasu.

„Ano, ten sen stále mám. Určitě to ale neznamená, že bych poté chtěl hned skončit. Toužím po té stovce od sedmnácti let, kdy jsem začal zápasit. Už jsem blízko, následně budu už zápasit jen zajímavé duely a různé výzvy. Chci se i více věnovat rodině a svému klubu Spejbl gym,“ řekl před 96. zápasem Hutník.

Také on patří mezi bojovníky, kteří na Heroes Gate ještě nepoznali hořkost porážky. „Vzhledem k tomu, že jsem na tenhle zápas trénoval poctivě a cítím se dobře, nemám žádné zranění, tak pevně věřím, že dokážu vyhrát i tentokrát. Nějaké informace o soupeři mám, věřím, že ho mohu porazit,“ dodal třiatřicetiletý bijec.

Pokud chcete vědět, zda nejen on přetaví svá slova v činy, dorazte dnes po 18. hodině do haly na pražském Podvinném mlýně. Poslední lístky budou k dostání v pokladnách přímo na místě, dle očekávání by mělo být tradičně vyprodáno.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!