Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Historický úspěch. Ragbisté Walesu poprvé od roku 1987 porazili Austrálii, Gruzie deklasovala Uruguay

Radost ragbistů Walesu po historické výhře nad Austrálií. foto: Reuters

Tokio - Ragbisté Walesu porazili na mistrovství světa v Japonsku 29:25 Austrálii a po první výhře na šampionátu nad tímto soupeřem od roku 1987 jsou blízko k vítězství ve skupině D. Tým z Britských ostrovů vede po dvou zápasech tabulku s devíti body o tři body před Austrálií, třetí je Gruzie, jež v druhém dnešním duelu deklasovala 33:7 Uruguay.
  13:12

Wales si do poločasu vypracoval vedení 23:8, ale v druhé čtyřicetiminutovce musel odolávat australskému comebacku. Dvojnásobní mistři světa se přiblížili až na rozdíl jednoho bodu (25:26), ale střídající Rhys Patchell osm minut před koncem proměněným trestným kopem stanovil konečné skóre.

Velšané porazili Austrálii na MS poprvé od zápasu o bronz na premiérovém šampionátu před 32 lety. Poté s „Wallabies“ prohráli pět utkání za sebou.

Dnešní porážka pro Australany znamená, že v předpokládaném čtvrtfinále mohou dostat těžšího soupeře.