9. května 2008 15:29 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hlavní hvězdu maratonu skolila malárie

Panorama Prahy bude shlížet na další mezinárodní maraton.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Panorama Prahy bude shlížet na další mezinárodní maraton. | foto: ČTK

PRAHA Nedělní Pražský mezinárodní maraton (PIM) se musí obejít bez největšího favorita. Keňan Joseph Riri Muritmi s osobním rekordem 2:06:49 měl být hlavního trumfem pořadatelů na překonání traťového rekordu, který drží časem 2:08:52 už deset let jeho krajan Elijah Lagat. Jenže v půlce týdne přišla neradostná zpráva, že rychlý Afričan onemocněl malárií.

O vítězství budou usilovat další Keňané - David Makori Omiti nebo Aimon Njoroge Kariuki, kteří už zaběhli trať o délce 42,195 km pod 2:10. Mezi ženami jsou adeptkami na výhru Rusky - obhájkyně Natalia Julamanová a dvojnásobná vítězka Alina Ivanovová.

Z Čechů si může dělat největší naděje Pavel Novák, který by mohl zaútočit na olympijský limit, ale to by se musel zdolat hranici 2:15. Pět tisíc běžců odstartuje v 9.00 ze Staroměstského náměstí, nejrychlejší proběhnou na stejném místě cílem krátce po jedenácté.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!