Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hulínský udeřil. A vytvořil nový český rekord

Sport

  19:03
PRAHA - Za velkého zájmu diváků se dnes na pražském Staroměstském náměstí uskutečnila akce nazvaná Setkání mistrů bojových umění. Zájemcům nabídla ukázky karate, taekwonda, suma, aikida, samba, kendó a sekání mečem. Padl také český rekord v přerážení stavebních dílců YTONG loktem, který vytvořil politik Petr Hulínský z ČSSD.

Petr Hulínský po svém rekordu. foto: ČTK

"Cílem akce je představit veřejnosti bojové sporty a nabídnout je jako určitou náplň volného času," řekla za organizátory Adéla Jansová. Malí i velcí diváci si tak podle ní mohli vybrat disciplínu, které by se případně chtěli v budoucnu věnovat. Pořadatelé z České unie bojových umění by z akce rádi vytvořili novou tradici a podobnou přehlídku plánují na Staroměstském náměstí uspořádat i příští rok.

V centru Prahy vystoupilo přes sto špičkových českých sportovců včetně několika mistrů světa a Evropy. Mimo jiných například kickboxeři bratři Kazdové, Jiří Havránek a Renáta Vesecká a karatisté Jan Tuček a Petra Nová. Kromě známých jmen předvedli své umění i členové mnoha sportovních klubů z celé republiky, a to včetně dětí předškolního věku.

O zlepšení českého rekordu v přerážení stavebních dílců YTONG úderem lokte se úspěšně pokusil taekwondista a pražský radní Petr Hulinský. Jednou ranou se mu podařilo rozlomit patnáct desek, čímž o jednu překonal svůj vlastní rekord.

Dvaačtyřicetiletý Hulinský se tak postaral o nový zápis do české knihy rekordů. I když původně chtěl v případě neúspěchu na další pokusy rezignovat, bezprostředně po přelomení desek oznámil, že se jich příští rok pokusí zdolat šestnáct. V přestávkách mezi jednotlivými bloky ukázek bavili diváky svými vystoupeními zpěváci Jakub Smolík, Helena Zeťová a dívčí skupiny 5Angels.

Svátek příznivců bojových umění pak večer završí koncert populární kapely Cocotte Minute.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!