Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hustá mlha biatlonisty na trať nepustí, závod je odložen na úterý

Sport

  10:54
KRASNAJA POLJANA (Od našich zpravodajů) - Mlha dál visí nad biatlonovým areálem Laura a pondělní závod biatlonistů s hromadným startem se kvůli ní neuskuteční. Viditelnost na střelnici je totiž takřka nulová. O osudu závodu žen se rozhodne v 13.00 SEČ.

Mlha v biatlonovém areálu. foto: MAFRA - Michal Sváček

Mlha, která zahalila areál Laura v neděli podvečer, ne a ne se hnout z kavkazských hor. V pondělí ráno se biatlonisté probudili do bílé tmy. Přesto zamířili do areálu. V něm kouč českého týmu Ondřej Rybář po deváté hodině vypravoval: "Závod se s určitostí dopoledne neuskuteční."

První navrhovaný termín zněl: 16.00 místního času.

Organizátoři byli připraveni na start v 15.30.

Jenže počasí se neumoudřilo, kvůli špatné viditelnosti dokonce v areálu nejezdily mikrobusy, které vozí závodníky z olympijské vesnice. Ve 14.00 pak přišla zpráva: Odloženo. Mužský závod se pojede v úterý....

"Tak jsem zpátky v posteli. Uvidíme se zítra,"napsal na twitter lídr Světového poháru Martin Fourcade.

Čeští biatlonisté tráví volný den v olympijské vesnici. Po zrušeném nedělním závodě vstávali až o půl osmé. "Měli jsme všechno připraveno od včerejška, takže jsme si to mohli dovolit," říkal Ondřej Moravec, když okolo 9. hodiny opět opouštěl areál.

V pondělním programu biatlonových závodů ještě figuruje závod žen s hromadným startem (16.00 hod). Jestli třicet biatlonistek, včetně Gabriely Soukalové a Veroniky Vítkové, na trať vyrazí, se rozhodne ve 13.00 SEČ.

Ani meteorologové totiž nejsou optimističtí. Jeden z domácích odborníků přes počasí Valerij Lykjanov se pro agenturu ITAR-TASS vyjádřil: "Viditelnost je momentálně 100 metrů. Doufáme, že do dvanácti hodin by se mlha měla začít rozplývat a nějaké soutěže snad proběhnou. Ale večer bude viditelnost opět asi slabší."

Špatná viditelnost ohrožuje také další olympijské závody. Snowboardcrossaři neabsolvovali kvalifikace, tudíž všichni závodníci včetně dvojice Čechů Davida Bakeše a Emila Nováka nastoupí v 10:30 k vyřazovacím jízdám.

Nasazení do osmifinále přitom organizátoři provedou dle pořadí v žebříčku FIS. A pokud to dovolí počasí, měli by před prvním vyřazovacím kolem snowboardisté absolvovat alespoň jednu zkušební jízdu.

Zatímco ve vysoce položených areálech sportovci vyčkávají, než se počasí umoudří, skokané na lyžích se pečlivě připravují na večerní závod družstev. "V horské olympijské vesnici je sice viditelnost asi jen na sto metrů, ale podle televizních záběrů ´sedí´ mlha asi tři sta metrů nad můstkem. Závody by neměly být ohroženy," řekl trenér českého týmu David Jiroutek.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Grafton Recruitment Praha
Večerní směny ve výrobě | 17:00 - 1:30 | SLATINA

Grafton Recruitment Praha
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 26 000 Kč

Mohlo by vás zajímat