Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 7 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šesté čtvrtfinále, šestá porážka. Prokletí Irů trvá, rozdrtili je Argentinci

Argentinec Jeronimo de la Fuente uniká soupeři. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Argentinec Jeronimo de la Fuente uniká soupeři. | foto: Reuters

CARDIFF Poslední naděje Evropy padla a ze světového šampionátu ragbistů se stává mistrovství jižní polokoule. Ragbisté Irska ve čtvrtfinále podlehli Argentině 20:43 a následovali Wales a Francii, které nestačily na Jižní Afriku a Nový Zéland. O posledním čtvrtfinalistovi rozhodne duel Austrálie se Skotskem.

Nedá se předpokládat, že by Skotové v posledním čtvrtfinále přehráli Austrálii. Ta je vysokým favoritem, Skotové naopak papírově nejslabším čtvrtfinalistou. I proto byli Irové evropskou nadějí.

Ir Devin Toner zachytává aut.
Juan Imhoff z Argentiny si letí pro další pětku.

Irové ještě nikdy nepřekročili práh čtvrtfinále a ani letos se jim to nepodařilo.

Zdecimovaní zraněními a tresty klíčových hráčů sice na začátku druhé půle snížili na rozdíl tří bodů 20:23 (pak Madigan dokonce mohl vyrovnat, ale z trestného kopu minul), ale víc nedokázali.

Irsko - Argentina 20:43 (10:20)

Mistři kontinentu z posledních dvou let se však museli obejít bez zraněného kapitána O ́Conella, dalšího stěžejního rojníka O ́Mahonyho, potrestaného rváčka O ́Briena, muže zápasu z posledního duelu ve skupině s Francií, i nakonec útokové spojky Sextona, jehož do hry nepustila zraněná třísla. A to proti rtuťovitým Argentincům byly příliš citelné ztráty.

Vítězům vyšel začátek utkání, během pár minut položili dvě pětky, po trestném kopu náskok vyrostl na 17:0, na 20:3. Až pak se Irové dostali ke slovu, položili pětku a vrátili se do zápasu. Poločas o deset bodů byl vzhledem k úvodu utkání pro ně nadějný.

Nadějný pro Iry byl i start do druhé půle, pětka, trestný kop a stav 20:23. Jenže dvacet minut před koncem Madigan, zástupce Sextona na útokové spojce, další trestný kop nedal. Vzápětí Sánchez zvýšil na 26:20 pro Argentinu, chvíli poté pětka Tuculeta a konverze Sáncheze na 33:20. To Iry zlomilo.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....