19. března 2014 13:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Chci se soustředit na vlastní projekty, řekl Lendl. A opustil Murrayho

Britský tenista Andy Murray (vlevo) a jeho trenér Ivan Lendl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský tenista Andy Murray (vlevo) a jeho trenér Ivan Lendl | foto: Reuters

Úspěšné tenisové spojení nečekaně končí. Bývalá světová jednička Ivan Lendl už není trenérem Andyho Murrayho, kterého dovedl ke dvěma grandslamovým titulům a olympijskému zlatu. "Chci se soustředit na vlastní projekty. Ale vždy budu stát za Andym a přeju mu úspěch," řekl Lendl.

Spolupráce Murrayho a Lendla začala na přelomu let 2011 a 2012. Cíl byl hlavní: pomoci britskému tenistovi vyhrát grandslamový titul, ideálně Wimbledon. Vše se povedlo - Murray vyhrál v roce 2012 US Open, o rok později Wimbledon, navíc přidal jako "bonus" i olympijské zlato.

Nyní se bývalá světová jednička českého původu a aktuálně šestý hráč světa rozcházejí. "Pracovat s Andym pro mě byla úžasná zkušenost. Je to mimořádný člověk," řekl čtyřiapadesátiletý Lendl.

"Pomohl jsem mu dosáhnout jeho hlavních cílů a teď cítím, že přišel čas se soustředit na vlastní projekty," dodal. "Taky bych rád víc jezdil po světě a hrál, což si opravdu užívám." Nedávno strhl pozornost hádkou ve finále veteránského turnaje v Charlotte s Johnem McEnroem.

Šestadvacetiletý Murray nezažívá nijak zvlášť úspěšné období. Po loňské operaci zad a dlouhé pauze pořád hledá pohodu, s níž došel k vytouženému wimbledonskému triumfu. Přesto jeho výkony zjevně nejsou důvodem rozchodu.

"Jsem Ivanovi moc vděčný za všechnu tvrdou práci z posledních dvou roků, které pro mě byly v kariéře dosud nejúspěšnější," řekl Murray. "Hodně jsme se naučili a určitě to bude pro budoucnost přínosem. Vezmu si teď nějaký čas na rozmyšlenou, co bude dál."

Ondřej Novotný

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!