Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jágr pokřtil knihu svém životě

Sport

  10:33
KLADNO - Strasti a slasti života po boku hokejisty Jaromíra Jágra popisuje kniha Obsluhoval jsem hokejového krále. Autoři Lubomír "Čužák" Rys a Pavel Loněk ji věnovali nejlepšímu českému hokejistovi současnosti a zřejmě i minulosti, který minulý měsíc ukončil svou kariéru v zámořské NHL a rozhodl se vydat do Ruska.

Jaromír Jágr na křtu knihy o svém životě zvoucí se Obsluhoval jsem hokejového krále. foto: Lidové noviny

Rys je dlouholetým kamarádem slavného kladenského útočníka a na řadě míst jej doprovázel. Fanoušci české hvězdy si tak mohou přečíst příhody, které Jágr a jeho okolí zažili, nebo se dozvědí, co i o nich Čužák myslí. "Jsem rád, že už to Čužák po třech letech dopsal a konečně ho snad uvidí i v práci," řekl Jágr, který byl jedním z osmi kmotrů knihy na dnešním křtu v Kladně.

Zatím ji ale nečetl. "Takže vám ani nemohu říci, co si o ní myslím. Toho, že by tam bylo něco špatného, se ale nebojím. Lidem, kteří se na ní podíleli, věřím," podotkl Jágr. Název knihy, který připomíná slavné dílo Bohumila Hrabala, prý snad bude i zárukou kvality. "Viděl jsem film Obsluhoval jsem anglického krále a byl dobrý," řekl s úsměvem Jágr.

Vydavatel knihy neponechal nic náhodě a název "své" knihy konzultoval i s majiteli Hrabalových práv. "A souhlas jsme získali, byli vstřícní. Jediné, co požadovali, byla podepsaná kniha od autorů i Jardy Jágra," řekl vydavatel Petr David.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!