Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jágr pokřtil knihu svém životě

Sport

  10:33
KLADNO - Strasti a slasti života po boku hokejisty Jaromíra Jágra popisuje kniha Obsluhoval jsem hokejového krále. Autoři Lubomír "Čužák" Rys a Pavel Loněk ji věnovali nejlepšímu českému hokejistovi současnosti a zřejmě i minulosti, který minulý měsíc ukončil svou kariéru v zámořské NHL a rozhodl se vydat do Ruska.

Jaromír Jágr na křtu knihy o svém životě zvoucí se Obsluhoval jsem hokejového krále. foto: Lidové noviny

Rys je dlouholetým kamarádem slavného kladenského útočníka a na řadě míst jej doprovázel. Fanoušci české hvězdy si tak mohou přečíst příhody, které Jágr a jeho okolí zažili, nebo se dozvědí, co i o nich Čužák myslí. "Jsem rád, že už to Čužák po třech letech dopsal a konečně ho snad uvidí i v práci," řekl Jágr, který byl jedním z osmi kmotrů knihy na dnešním křtu v Kladně.

Zatím ji ale nečetl. "Takže vám ani nemohu říci, co si o ní myslím. Toho, že by tam bylo něco špatného, se ale nebojím. Lidem, kteří se na ní podíleli, věřím," podotkl Jágr. Název knihy, který připomíná slavné dílo Bohumila Hrabala, prý snad bude i zárukou kvality. "Viděl jsem film Obsluhoval jsem anglického krále a byl dobrý," řekl s úsměvem Jágr.

Vydavatel knihy neponechal nic náhodě a název "své" knihy konzultoval i s majiteli Hrabalových práv. "A souhlas jsme získali, byli vstřícní. Jediné, co požadovali, byla podepsaná kniha od autorů i Jardy Jágra," řekl vydavatel Petr David.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...