Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Jako herečka, chválí královnu za olympijský klip

Sport

  7:45aktualizováno  9:46
LONDÝN - Jedním z největších překvapení slavnostního zahájení londýnské olympiády byla první filmová úloha britské královny, která hrála v předtočeném klipu po boku Daniela Craiga sebe sama. Podle filmařů předvedla při svém debutu profesionální výkon a natočila scénu na první záběr.

Zahájení olympiády ("královna Alžběta II.") foto: Reuters

V krátké sekvenci Craig jako agent James Bond vejde do královniny pracovny, královna pronese "Dobrý večer, pane Bonde" a nechá se doprovodit k vrtulníku, který ji za Bondova doprovodu dopraví na olympijský stadion ve Stratfordu. Když krátký film skončil, objevil se nad stadionem skutečně vrtulník, ze kterého vyskočili dva kaskadéři oblečení jako královna a Bond.

ČTĚTE TAKÉ:

Když se snesli na zem, skutečná královna vešla za bouřlivého potlesku na stadion, ovšem za doprovodu manžela. Film trvající čtyři a půl minuty vyvolal ihned pochvalné i překvapené komentáře v britských médiích, protože královna nejen, že nevystupovala nikdy ve filmu, ale ani nepouštěla filmaře do královských paláců.

Podle listu The Daily Telegraph vymyslel scénu filmový režisér a hlavní autor zahajovacího ceremoniálu Danny Boyle v létě 2011. Buckinghamský palác prý rychle souhlasil, ale dlouho trvalo, než se našel termín, kdy královna i Craig měli čas. Nakonec se filmovalo letos 27. března, kdy se královna připravovala na oslavy 60. výročí svého panování a Craig pracoval na nové bondovce Skyfall.

Natáčení trvalo tři hodiny, podílelo se na něm 130 lidí a režíroval sám Boyle. Podle ředitele oddělení dramatických pořadů BBC Nicholase Browna, panovnice podala bezchybný výkon. "Zvládla to při prvním záběru ... Je to profesionálka," řekl Brown.

Autoři: ,

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...