28. července 2012 11:48, aktualizováno  13:22 Lidovky.cz > Relax > Design

Češi získali první zlato - za holínky. Jak se líbily vám?

Zahájení olympiády (česká výprava s vlajkonošem Petrem Koukalem) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zahájení olympiády (česká výprava s vlajkonošem Petrem Koukalem) | foto: Reuters

LONDÝN Světová média zaujala obuv, ve které se při zahajovacím ceremoniálu představila česká olympijská výprava. Modré holínky upoutaly světová média a rozproudily i debatu na sociálních sítí. Australané dokonce píší o prvním zlatu pro českou výpravu.

Ať už britské deníky, americké nebo třeba německé, holínky si vysloužily jejich pozornost. "Koukněte se na Čechy a jejich holínky. Pěkný tah," poznamenal například deník Telegraph.

Lichotky se jim dostalo i na stránkách Spiegelu. "Porazili Brity v jejich vlastní hře, humoru," napsal německý deník.

A v amerických New York Times se 'wellies', tedy anglický výraz pro holínky či gumáky, dostaly i do titulku. "Byl to souboj Lauren vs. gumové holínky," odkázal titulek také k oblečení amerických sportovců, z nichž každý měl sako světoznámé značky Ralph Lauren.

K TÉMATU:

A nápadité boty neunikly pozornosti ani komentátorů britské BBC. "To je zvláštní... Češi nastoupili v holínkách a s deštníky. Snaží se snad něco naznačit o našem počasí?!" ptal se moderátor během živého přenosu z Londýna.

Zlatí Češi

Netradičně zvolená obuv dokonce Čechům zajistila první metál. "Češi vyhráli zlato," napsal korespondent australského deníku The Australian Peter Wilson. Alespoň co se týče disciplíny "nejlepší týmový outfit ceremoniálu", byla podle něj česká výprava nejnápaditější.

Anketa

Líbí se vám, že se čeští sportovci představili v holínkách?

Ano, bylo to vtipné. 3570
Ne, vypadali v nich směšně. 2432

Oficiální souprava českých sportovců se skládala vedle holínek z bílých šortek, bílého trička s kapucí a sportovně střiženého tmavě modrého saka. Někteří měli v ruce ještě deštník. Vše pochopitelně laděno do národních barev.

V celkovém pohledu si tak gumáky na nohou českých sportovců vydobyly pozitivní ohlas. Stejně tak i na Twitteru nadšené ohlasy převažují nad těmi kritickými. Ale i takové se najdou. "Stydím se. Zase jsme národ debilů," napsal jeden z diskutujících.

spaŠárka Pálková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!