Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Češi získali první zlato - za holínky. Jak se líbily vám?

Design

  11:48aktualizováno  13:22
LONDÝN - Světová média zaujala obuv, ve které se při zahajovacím ceremoniálu představila česká olympijská výprava. Modré holínky upoutaly světová média a rozproudily i debatu na sociálních sítí. Australané dokonce píší o prvním zlatu pro českou výpravu.

Zahájení olympiády (česká výprava s vlajkonošem Petrem Koukalem) foto: Reuters

Ať už britské deníky, americké nebo třeba německé, holínky si vysloužily jejich pozornost. "Koukněte se na Čechy a jejich holínky. Pěkný tah," poznamenal například deník Telegraph.

Lichotky se jim dostalo i na stránkách Spiegelu. "Porazili Brity v jejich vlastní hře, humoru," napsal německý deník.

A v amerických New York Times se 'wellies', tedy anglický výraz pro holínky či gumáky, dostaly i do titulku. "Byl to souboj Lauren vs. gumové holínky," odkázal titulek také k oblečení amerických sportovců, z nichž každý měl sako světoznámé značky Ralph Lauren.

K TÉMATU:

A nápadité boty neunikly pozornosti ani komentátorů britské BBC. "To je zvláštní... Češi nastoupili v holínkách a s deštníky. Snaží se snad něco naznačit o našem počasí?!" ptal se moderátor během živého přenosu z Londýna.

Zlatí Češi

Netradičně zvolená obuv dokonce Čechům zajistila první metál. "Češi vyhráli zlato," napsal korespondent australského deníku The Australian Peter Wilson. Alespoň co se týče disciplíny "nejlepší týmový outfit ceremoniálu", byla podle něj česká výprava nejnápaditější.

Anketa

Líbí se vám, že se čeští sportovci představili v holínkách?

Ano, bylo to vtipné. 3570
Ne, vypadali v nich směšně. 2432

Oficiální souprava českých sportovců se skládala vedle holínek z bílých šortek, bílého trička s kapucí a sportovně střiženého tmavě modrého saka. Někteří měli v ruce ještě deštník. Vše pochopitelně laděno do národních barev.

V celkovém pohledu si tak gumáky na nohou českých sportovců vydobyly pozitivní ohlas. Stejně tak i na Twitteru nadšené ohlasy převažují nad těmi kritickými. Ale i takové se najdou. "Stydím se. Zase jsme národ debilů," napsal jeden z diskutujících.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte
Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte

Příběh začátku nového života, který jednou jako dárek můžete věnovat svému dítěti. Každý rok jedna otázka a tři roky odpovědí, ze kterých vznikne...

Mohlo by vás zajímat