9. října 2011 12:37 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Jen čtvrtfinále. Ragbyoví šampioni z JAR vypadli s Austrálií

Piri Weepu z Nového Zélandu si staví míč | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Piri Weepu z Nového Zélandu si staví míč | foto: Reuters

AUCKLAND Ragbisté Austrálie a domácího Nového Zélandu vytvoří druhou semifinálovou dvojici na mistrovství světa. Australané ukončili ve čtvrtfinále sen Jižní Afriky o obhajobě titulu a zvítězili 11:9, reprezentace pořadatelské země přehrála 33:10 Argentinu.

Dvojnásobným mistrům světa Australanům zajistil postup mladíček James O'Connor, který devět minut před koncem z trestného kopu rozhodl o výsledku. Bezprostředně po porážce oznámil svoji rezignaci trenér Peter de Villiers, ukončit reprezentační kariéru se rozhodl i kapitán mužstva John Smit.

MS V RAGBY

Novozélandští "All Blacks" vděčí za postup především kopáčovi Piri Weepuovi, který skóroval celkem sedmkrát (21 bodů). Po nezdaru před čtyřmi lety, kdy vůbec poprvé chyběli v semifinále, tentokrát mistři světa z roku 1987 opět prošli mezi nejlepší čtyři světové týmy, s Austrálií si zahrají o finále 16. října. O den dříve se utkají v prvním semifinále Wales s Francií.

NEDĚLNÍ VÝSLEDKY ČTVRTFINÁLE

Austrálie - JAR 11:9 (8:3),
Nový Zéland - Argentina 33:10 (12:7).

ČTK