Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Judista Ježek na olympiádě skončil

Sport

  11:02
PEKING - Český judista Jaromír Ježek prohrál v prvním kole olympijského turnaje kategorie do 73 kilogramů v Pekingu s Uzbekem Šokirem Muminovem před časovým limitem a v soutěži skončil. Ježek se nedostal ani do oprav, poněvadž jeho přemožitel poté v dalším kole prohrál taktéž na ipon s jihokorejským mistrem světa z loňského roku Wang Ki-čunem.

Jaromír Ježek s bronzovou medailí z letošního Světového poháru v Praze. foto: ČTK

Ježek nad Muminovem vedl, ale pak zápas minutu před koncem rozhodl jediný vydařený soupeřův útok. "Byla to moje hloupost. Šel jsem do toho jak loutka, Uzbek mě zmuchlal a zahodil. Nastoupil, vychytal okamžik mé nepozornosti a bylo to," řekl novinářům Ježek.

Přiznal, že mu v tu chvíli už trochu docházely síly. "Když vedete na jedno šidó tak dlouhou dobu, už vám trochu tuhnou síly. Viděl jsem už jen zúžený prostůrek, necítil jsem se fyzicky zrovna nejlíp. Potřeboval jsem menší oraz, a on toho hned využil," konstatoval dvaadvacetiletý judista ze Sokola Vršovice.

V první chvíli si přitom nemyslel, že zápas skončí. Napadlo ho, že by rozhodčí mohli posoudit soupeřovu akci jen jako vazari. "Bohužel neposoudili. Jakmile z toho byl ipon, věděl jsem, že tím to pro mě v Pekingu končí. Muminov by musel porazit Korejce Wanga, a to není reálné. Wang je někde úplně jinde, o třídu výš než všichni ostatní," poznamenal Ježek.

Na prohru s uzbeckým soupeřem doplatil v sobotu také druhý český judista na hrách Pavel Petřikov.

Autor:

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...