9. prosince 2017 12:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kanadský reprezentační trenér dostal za zneužívání mladých lyžařek 12 let

Nyní dvaapadesátiletý Charest zneužíval dívky v letech 1991 až 1998, všechny až... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nyní dvaapadesátiletý Charest zneužíval dívky v letech 1991 až 1998, všechny až... | foto: Feminist Current

QUÉBEC K dvanácti letům vězení byl odsouzen za sexuální zneužívání mladých svěřenkyň bývalý trenér kanadské mládežnické reprezentace ve sjezdovém lyžování Bertrand Charest. Soud ho uznal vinným v 37 případech z 57, v kterých byl obviněn. Jeho nejmladší oběti bylo dvanáct let.

Nyní dvaapadesátiletý Charest zneužíval dívky v letech 1991 až 1998, všechny až na jednu byly mladší 18 let. „Takové chování je nepřijatelné v roce 2017, nebylo v roce 1998, ani v padesátých letech, prostě nikdy,“ uvedl soudce Sylvain Lepine.

Vyzdvihl odvahu obětí vypovídat. „Oznámit krádež nebo podvod je určitě snazší než ohlásit sexuální napadení,“ řekl soudce.

Naopak kanadské lyžařské federaci vytkl, že selhala v roli ochránce mladých dívek a ani pak se k problému nepostavila čelem. „Rodiče jim (federaci) svěřili jejich bezpečnost. Lyžařská federace raději zavřela oči, těm ženám nevěřila a skrývala pravdu,“ uvedl Lepine.

Charest už má část trest za sebou, za mřížemi je od roku 2015.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz