Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kandidát APK bude do měsíce

Sport

  15:47
PRAHA - Už za měsíc by mohlo být jasno, koho bude Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) v červnu podporovat při volební konferenci Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) na post nového předsedy. Aktuálně existují čtyři kandidáti - Zbyněk Kusý, Petr Bříza, Tomáš Král a František Černík.

Jedním z kvarteta možných kandidátů je i generální manažer Sparty Praha Petr Bříza. foto: Radek Petrášek, ČTK

Všichni čtyři nastínili své plány na pondělním večerním zasedání APK LH ve Špindlerově Mlýně. "Žádný konkrétní závěr jsme ale neučinili. Bavili jsme se o tom, s čím by do volby šli, na co by se chtěli zaměřit, co změnit, vylepšit a tak dále," řekl ředitel APK LH Stanislav Šulc.


Jasněji by mohlo být již za měsíc na dalším jednání představitelů extraligových klubů. Již nyní je ale jasné, že společný kandidát by se v případě zvolení do čela ČSLH vzdal své výkonné funkce v klubu. "Chce to APK a i oni s tím počítají. Chceme, aby v nové pozici působil nestranně," podotkl Šulc. Kusý by tak opustil Pardubice, Bříza pražskou Spartu, Král Plzeň a Černík Vítkovice.

Existuje však i varianta, že se o post nástupce Vratislava Kulhánka ve svazovém vedení budou ucházet i dva ze zmiňované čtveřice. A to i přesto, že APK chce na kongresu vystupovat jednotně. "Tři kandidáti nám řekli, že budou respektovat rozhodnutí naší valné hromady. Čtvrtý byl osloven s nabídkou i jinými kluby (z nižších soutěží) a řekl, že to zváží," dodal Šulc.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...