Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kapitán Pála: O postupu holek jsem nepochyboval

B. J. King Cup

  21:33
CHARLEOI - Kapitán fedcupového týmu Petr Pála ani na vteřinu nezapochyboval, že české tenistky porazí Belgii a postoupí po 23 letech do finále. Prohra Barbory Záhlavové-Strýcové v závěrečné dvouhře podle něj mohla být pro českou hráčku paradoxně výhodou do rozhodující čtyřhry.

České tenistky slaví postup do finále Fed Cupu. foto: ČTK

"Čtvrt hodiny před zápasem se dostala do pohody. Všichni byli v klidu, utěšili jí a pak začala myslet jen na toho debla. Někdy není špatné, když prohraje singla a jde rovnou na čtyřhru. Většinou je ve čtyřhře lepší," řekl Pála českým novinářům po utkání.

DÁLE O TÉMATU

Kapitán již před začátkem semifinále naznačoval, že tak trochu počítá s tím, že by stav zápasu mohl být po dvouhrách 2:2 a spoléhal právě na zkušený deblový pár Záhlavové-Strýcové s Ivetou Benešovou. "Samozřejmě bylo to těžké a náročné utkání, vyrovnané až do konce. Když se mě ale ptali před utkáním, tak jsem říkal, že budu úplně v pohodě, když to bude 2:2 a půjdeme do rozhodující čtyřhry, kde jsem věřil, že jsme určitě lepší," dodal.

Za výkon chválil především Benešovou, která ve dvouhrách nenastoupila a celý týden tak nehrála "ostrý" zápas. "Iveta hrála fantasticky celý zápas. Zkazila jeden dva míče. Bylo vidět, že jsou sehraný tým," řekl. Překvapil ho výkon Kirsten Flipkensová, která po jasném vítězství nad Záhlavovou-Strýcovou již zdaleka nedominovala. "V tom deblu to od Flipkensové nebyl žádný zázrak," doplnil.

České tenistky slaví postup do finále Fed Cupu.

Vedle Benešové ocenil Pála zejména výkon Petry Kvitové, která vyhrála obě své dvouhry. V sobotu porazila Flipkensovou a dnes i jedničku belgického týmu Yaninu Wickmayerovou. "Petra ze sebe vydala všechno. Bylo vidět, jaká je to neskutečná hráčka. Prohrála první set s holkou, s níž má negativní bilanci. Ve třetím setu úplně dominovala. Ukázala, jaké má srdce, úplně se tam odevzdala," uvedl.

Do listopadové finále v Moskvě Češky podle něj rozhodně nebudou nastupovat jako favoritky, přestože je ještě brzy hodnotit připravenost jednotlivých hráček. "Máme vyrovnaný tým, oni mají vyrovnaný tým. Oni ho ale mají ještě trošku víc vyrovnaný. Co může být v listopadu, ale nikdo neví. Já vůbec nedokážu odhadnout, jak holky budou hrát," řekl Pála.

Autor: