Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jsem rád, že je konec, řekl zklamaný Březina

Sport

  20:53
NICE - Krasobruslař Michal Březina dnes nedokázal na mistrovství světa v Nice udržet druhé místo po krátkém programu, stále tak musí čekat na svou první velkou seniorskou medaili.

Michal Březina foto: Reuters

Stříbrný junior ze světového šampionátu v roce 2009 nakonec skončil až šestý a pohoršil si i vzhledem k předešlým dvou letům, kdy byl čtvrtý. Dvaadvacetiletý krasobruslař přesto hledal na posledním velkém závodě sezony i pozitiva.

"Určitě nejsem spokojený jako včera, ale pořád jsem udržel nejlepší skupinu (šestici) na mistrovství světa a zůstal jsem i ve špičce. I tak to dopadlo docela dobře, i když se mi to nepovedlo," řekl Březina.

Svěřenec trenérů Petra Starce a Karla Fajfra chyboval hned při druhém skoku - po čtverném toeloopu, který skončil pádem. "Možná to jízdu poznamenalo. Já jsem se ale snažil jet dál a nepřemýšlet nad tím, že jsem udělal chybu," uvedl Březina, která byl poté nejistý i při dalších skocích.

REPORTÁŽ ZE ZÁVODU

"Dnes to bylo těžké. Všichni zajeli dobré a skoro čisté jízdy. Byl to těžký závod, ale dostal jsem přes 150 bodů, což je pro mě pozitivní. Povedlo se mi to v posledních dvou závodech," podotkl Březina, který zajel sedmou volnou jízdu. Za nejlepším a zlatým Patrickem Chanem z Kanady zaostal o téměř 25 bodů.

Březina měl těžkou pozici již v momentě, kdy šel na start. K medaili totiž potřeboval zajet nejlépe hodnocenou jízdu v kariéře. "To jsem ale nevěděl, tabuli jsem nesledoval a nevěděl jsem, kolik bodů měl Japonec (Juzuru Hanju). Soustředil jsem se jen na to, abych zajel čistou jízdu," uvedl.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

V rozhovoru pro Český rozhlas ale Březina přiznal, že jízdy soupeřů sledoval moc blízko u ledu, a slyšel tak reakci fanoušků. "Už vím, že to dělat nemám, takže příště budu někde v klidu od veškerého dění," řekl brněnský rodák. "Vím, jaké si z toho vezmu ponaučení a co dělat," řekl.

Březina má po sezoně

Šampionát v Nice byl pro aktuální českou krasobruslařskou jedničku posledním závodem v sezoně, ještě jej ale čeká exhibice v Brně. "Jsem rád, že je konec sezony. I s tím, že se mi dnes volná jízda nepovedla, tak si pořád myslím, že sezona vyšla docela dobře a zakončil jsem ji i v dobrém slova smyslu," uvedl Březina.

Vedle odpočinku se začne brzy věnovat i přípravě programů na další sezonu. "Musím vybrat hudbu a soustředit se na další sezonu. Odpočinek určitě bude, ale nebude zas tak dlouhý," dodal Březina, který svým výkonem zajistil Česku dvě účastnická místa i na příštím MS. Nebude tak muset podstupovat tvrdý domácí nominační souboj s Tomášem Vernerem, který byl letos na MS až šestnáctý.

Autoři: ,

Toys and Stories: Děti z redakce otestovaly půjčené hračky
Toys and Stories: Děti z redakce otestovaly půjčené hračky

Také se vám stává, že vaše děti si hromadí hračky, se kterými si vůbec nehrají? Možná je čas to změnit. Naše rodiny otestovaly první on-line...

Mohlo by vás zajímat