Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Karolína Plíšková porazila Halepovou a bude hrát v Miami o třináctý titul v kariéře

Sport

  7:34
Miami - Karolína Plíšková si jako první česká tenistka zahraje na turnaji v Miami finále a může získat třináctý titul v kariéře. V semifinále dvakrát přerušeném deštěm porazila až po jedné hodině v noci Rumunku Simonu Halepovou 7:5, 6:1 a překazila jí návrat do čela světového žebříčku.

Ve finále se pátá nasazená Plíšková utká s Australankou Ashleigh Bartyovou, s kterou má vyrovnanou bilanci 2:2. V případě výhry se stane světovou dvojkou. foto: ČTK

V souboji českých barev Plíšková porazila Vondroušovou. V boji o finále ji čeká Halepová

Ve finále se pátá nasazená Plíšková utká s Australankou Ashleigh Bartyovou, s kterou má vyrovnanou bilanci 2:2. V případě výhry se stane světovou dvojkou.

Plíšková v prvním setu s Halepovou jako první v páté hře přišla o servis, ale vzápětí získala brejk zpět. „Začala jsem víc bojovat a hrát agresivněji,“ řekla.

Za stavu 3:3 a 15:40 při podání české tenistky bylo utkání poprvé kvůli vydatnému dešti přerušeno. 

Po návratu sice Plíšková udělala dvojchybu a prohrávala 3:5, ale od té doby kralovala. Přestala skoro chybovat a vyhrála devět gamů v řadě.

V semifinále dvakrát přerušeném deštěm porazila až po jedné hodině v noci...
Karolína Plíšková si jako první česká tenistka zahraje na turnaji v Miami...

Za stavu 7:5 a 5:0 přišla další průtrž mračen a hráčky musely pár minut před půlnocí znovu do šaten. Před prázdné ochozy se vrátily po jedné hodině v noci, Halepová sice odvrátila „kanára“, ale Plíšková duel při svém podání ukončila.

„Nebylo to snadné, protože se to natahovalo. Počasí v Miami se rychle mění, ale udržela jsem koncentraci,“ řekla Plíšková po své třetí výhře nad Halepovou, s kterou si mírně vylepšila bilanci na 3:7.

V letošní sezoně se už sedmadvacetiletá Plíšková radovala z vavřínu na lednovém turnaji v Brisbane. Turnaj v Miami sice při jeho premiéře v roce 1985 vyhrála Martina Navrátilová, ale tehdy už reprezentovala USA.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...