Středa 21. února 2024, svátek má Lenka

Plíšková šanci na post světové dvojky nevyužila, ve finále podlehla Bartyové

19:59aktualizováno  20:10
Miami - Tenistka Karolína Plíšková na titul v Miami nedosáhla. Ve svém prvním finále turnaje kategorie Premier Mandatory v sobotu prohrála s Australankou Ashleigh Bartyovou 6:7 a 3:6 za hodinu a devětatřicet minut.

Karolína Plíšková returnuje. foto: ČTK/AP

Díky postupu do boje o titul se Plíšková posune v žebříčku na čtvrté místo. Bartyová se dostane na devátou příčku a poprvé bude ve dvouhře v elitní desítce.

V prvním setu šla Plíšková jako první do brejku, ale úspěch z třetí hry byl jejím jediným úspěchem při podání Barytové. Australanka srovnala z 1:3 na 3:3 a v tie-breaku česká svěřenkyně Conchity Martínezové uhrála jen bod.

Australanka Ashleigh Bartyová ve finále turnaje v Miami.

Ashleigh Bartyová a Karolína Plíšková ve finále turnaje v Miami.

První hra druhé sady trvala skoro třináct minut a Plíšková o servis přišla. Za stavu 0:2 odvrátila další dva brejkboly, ale na obrat neměla. Australanka hrála aktivněji a Plíškovou přestřílela 41:22 na vítězné údery a 15:6 na esa.

Za stavu 3:5 podávala Plíšková na udržení v utkání, ale nezískala ani fiftýn a při mečbolu poslala míč do autu. „Ashleigh hrála výtečně celý týden a ve finále předvedla skvělý tenis. Gratuluju,“ obrátila se při vyhlášení na svou přemožitelku, která ve čtvrtfinále vystavila stop i další české hvězdě Petře Kvitové.

Sedmadvacetiletá Plíšková letos už získala triumf na lednovém turnaji v Brisbane. V Miami se stala první českou finalistkou. Při premiéře turnaje v roce 1985 sice zvítězila Martina Navrátilová, ale ta tehdy už reprezentovala USA.

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...