Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Knapková si zkusila extrémní závod na 16 km. Naposledy

Sport

  15:19
PRAHA - Netradiční šestnáct kilometrů dlouhý závod si o víkendu vyzkoušela olympijská vítězka ve skifu Miroslava Knapková. Společně s více než dvěma desítkami českých veslařů se představila v klání na jezeře Wörthersee u rakouského Klagenfurtu.

Česká skifařka Miroslava Knapková foto: ČTK

"Bylo to docela dlouhé. Takhle v kuse jsem ještě nikdy nejela ani na tréninku. Ani jsem takovou vzdálenost neběžela," řekla Knapková. "Když jsem vylezla z lodi, tak jsem ani nemohla chodit. Měla jsem křeče v nohách, i v zadku," smála se třetí žena z letošního světového šampionátu v Koreji.

Do Rakouska se vydala i proto, že tam tradičně startují veslaři pražské Slavie, za kterou jezdí. A přestože byl závod hodně dlouhý, rozhodnutí nelituje. I když už svůj start asi opakovat nebude.

ČTĚTE TAKÉ

"Vždy mě lákali, ať jedu s nimi. Já jsem ale říkala, že je to moc dlouhé. Letos tam ale jel trenér (Tomáš Kacovský) s naší skupinou, tak jsem řekla, že si to vyzkouším," uvedla Knapková, která považuje za ideální distanční závody maximálně na osm kilometrů.

"Tady jsem ani nedokázala odhadnout, kde jsem. Jestli mi do cíle chybí pět nebo tři kilometry. Jen jsem věděla, že pojedu asi hodinu a čtvrt," přiznala. Trať nakonec zvládla za 1:09 hodiny.

Další závod jede o víkendu

Mezi ženami Knapková obsadila druhé místo za domácí Michaelou Taupeovou-Traerovou, mistryní světa na skifu lehkých vah. "O umístění ale nešlo. Rakušanka, která vyhrála, je závodnice světové úrovně. Navíc lehké váhy mají většinou vytrvalostní předpoklady a schopnosti," řekla Knapková, která byla druhá jen o 22 sekund.

Závod se navíc nejel zrovna v ideálních podmínkách, i když krátce před startem, který se o dvě hodiny musel posunout, přestalo pršet. "Malinko foukalo, ale vlny nebyly. Dalo se v pohodě jet. Když ale dojeli poslední, tak se rozfoukalo a byly velké vlny. Nakonec jsme měli i štěstí. Babí léto ale rozhodně nebylo," popsala Knapková.

Elitní světovou skifařku čeká další závod už o tomto víkendu, kdy se opět představí na slavné regatě 'Head of the Charles' v Bostonu. Pojede na skifu i osmě. "To bude sprint," smála se Knapková. Největší veslařský závod na světě se jezdí na tři míle (asi 4800 metrů).

Poslední akcí roku pro Knapkovou pak bude start na osmikilometrovém Armada cupu v Bernu další týden. Ve Švýcarsku ale nepojede distančně, všech 300 startujících vyrazí najednou po výstřelu z děla. "Já naštěstí startuju z první nebo druhé řady. I tak je to ale hodně náročné. Nejdůležitější je zvládnout první začátku, kde je hodně kolizí. Je důležité jet takticky. Pak člověk může jet dále," dodala Knapková.

Autor:

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...