Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Knapková zakončila sezonu triumfem na ME

Sport

  15:07
PLOVDIV (Bulharsko) - Skifařka Miroslava Knapková se v Plovdivu stala evropskou šampionkou ve veslování. Úřadující mistryně světa získala na kontinentálním mistrovství již čtvrtou medaili, zlato vybojovala i v roce 2008. Mezi trojicí nejlepších od obnovení mistrovství Evropy nikdy nechyběla, loni byla druhá.

Miroslava Knapková. foto: Ivana Roháčková.

 Knapková si v Plovdivu vedla suverénně ve všech jízdách a životní sezonu tak zakončila zlatou medailí. "Ani jsem nečekala, že by ta sezona mohla být takhle úspěšná, protože na jaře se to dobře nevyvíjelo. Ale jsem ráda, že se mi na konci podařilo dvakrát slyšet hymnu," libovala si Knapková, která měla na začátku roku zdravotní problémy a příliš netrénovala.

Veslařka pražské Slavie byla velkou favoritkou ME, což potvrdila i na vodě. Úplně snadná výhra to ale prý nebyla. "Po mistrovství světa jsme trochu slavili a tréninku taky nebylo moc. Proto jsem z toho měla obavy," přiznala Knapková, které skifař Ondřej Synek i trenér Tomáš Kacovský start na ME trochu rozmlouvali.

"Protože vždy po velkém úspěchu člověk těžko hledá motivaci, aby se dokázal zkoncentrovat na závod. Z toho pohledu to jednoduché nebylo," řekla.

Výhru si darovala k jednatřicátým narozeninám

Knapková si výhrou v Bulharsku dala další dárek k pondělním 31. narozeninám. Vedle oslav bude nyní odpočívat. "Přijde mi, že jsem nyní unavenější než po mistrovství světa. Veškerá únava dobíhá," dodala Knapková, která nemá v plánu žádnou konkrétní dovolenou. Plánuje jen navštívit přátele a kamarády, na které v sezoně neměla tolik času.

V Bulharsku získali čeští veslaři ještě další tři medaile. Druhá místa obsadily čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník, Jan Vetešník a osmiveslice Matyáš Klang, Petr Melichar, Jakub Koloc, Jakub Podrazil, Jan Pilc, David Szabó, Kornel Altman, Jiří Srna s kormidelníkem Martinem Šumou. Dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových skončil třetí.

Ve finále se představila i párová čtyřka ve složení David Jirka, Jan Andrle, Martin Basl, Petr Buzrla, která byla šestá.

Autor: