11. září 2019 9:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kolik Češi prosází na basketbalovém MS a jaká je jeho sledovanost?

MS v basketbale, ČR vs. Řecko: Nick Calathes bojuje s Ondřejem Balvínem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy MS v basketbale, ČR vs. Řecko: Nick Calathes bojuje s Ondřejem Balvínem. | foto: Reuters

Praha Senzační jízda českých basketbalistů na MS se v tuzemsku těší velké popularitě. Kromě sociálních sítí to dokazují i čísla sázkových kanceláří a televizní sledovanosti. U Tipsportu dosáhly náběry z dosavadního průběhu šampionátu včetně pondělních zápasů 141 milionů korun, u Fortuny přibližně 60 milionů.

Česká televize uvádí, že celkový zásah jejich přenosů činí do pondělního dne 1,79 milionu diváků. Nejvíce sledovaným duelem pak byl duel s Brazílií, který vidělo 278 tisíc lidí. Pro srovnání – zápas fotbalistů v Kosovu sledovalo 305 tisíc diváků, o něco větší číslo však způsobil příznivější čas.

Ondřej Balvín v souboji s řeckým obráncem.
Tomáš Satoranský byl řeckými obránci pilně střežen.

Ještě zpět k sázkám. Tipující se chovali pragmaticky, i když proti Řekům už Čechům věřila zhruba polovina sázkařů. Že je však postup do čtvrtfinále senzací, potvrzuje i počet sázejících na tento úspěch, u Fortuny v něj před MS věřilo pouze 32 lidí.

ONLINE REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ ČR - AUSTRÁLIE SLEDUJTE ZDE