Čeští basketbalisté podlehli Austrálii. O medaile si nezahrají, přišli o automatický postup na olympiádu

Andrew Bogut a jeho radost. foto: Reuters

Aktualizováno
Šanghaj - Čeští basketbalisté si na mistrovství světa v Číně o medaile nezahrají. Ve čtvrtfinále svěřenci trenéra Ronena Ginzburga prohráli s Austrálií 70:82 a při první účasti na šampionátu budou hrát o páté až osmé místo. Nejlepším výsledkem z éry Československa je šestá příčka z roku 1970.
  14:40aktualizováno  17:05

Češi do skupiny o páté až osmé místo vstoupí ve čtvrtek zápasem proti Polsku, druhou dvojici tvoří Srbsko a pětinásobní šampioni Američané. Australané si v semifinále zahrají se Španělskem, o druhém finalistovi rozhodne souboj Argentiny a Francie, která ve čtvrtfinále nečekaně vyřadila obhájce titulu z USA.

online reportáž z utkání austrálie - čr si prohlédněte zde

Česká reprezentace dnes v Šanghaji dokázala s favoritem dlouho držet krok a po vyrovnané úvodní čtvrtině (17:17) prohrávala po prvním poločase o tři body. Pak ale hráčům došly síly, Australané si ve třetím dějství vypracovali až sedmnáctibodový náskok a zápas rozhodli.

Andrew Bogut a jeho radost.
Kapitán Pavel Pumprla zakončuje svůj únik.

Nejlepším střelcem týmu byl s 21 body Patrik Auda, zatímco Tomáš Satoranský měl s 13 body, devíti doskoky a 13 asistencemi na dosah triple double. Austrálii, která si zahraje o první medaili z mistrovství světa, táhl za vítězstvím autor 24 bodů Patty Mills, 14 bodů přidal Chris Goulding.

Se čtvrtečním soupeřem Polskem se Češi utkali dvakrát během srpnové přípravy a oba zápasy vyhráli: na turnaji v Praze zvítězili 81:76, v Hamburku pak 96:86. Díky úspěšnému vystoupení na šampionátu si již dříve zajistili účast v olympijské kvalifikaci.