Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konec kariéry Vitalije Klička? To rozhodnou fanoušci

Sport

  13:03
BERLÍN - Boxerský mistr světa WBC v těžké váze Vitalij Kličko chce nechat o konci své kariéry rozhodnout fanoušky. Starší z bratrské dvojice ukrajinských šampionů má příští rok v plánu dva zápasy, jež možná budou jeho rozlučkou s ringem.

Šampion Vitalij Kličko při vážení foto: Reuters

Čtyřicetiletý Kličko se nejprve 18. února v Mnichově utká s Britem Dereckem Chisorou. "Je to zajímavý soupeř. Pro mě ten duel s Robertem Heleniusem o mistra Evropy jasně vyhrál," řekl listu Bild Kličko o nedávném zápasu v Helsinkách, v němž zvítězil těsně na body domácí Helenius, který by mohl být příštím soupeřem Ondřeje Pály.

Má v pěstích dost páry?

V červnu v dosud neupřesněném termínu a městě by se měl Kličko utkat s Davidem Hayem. Výřečný Brit po loňské porážce na body s Vitalijovým mladším bratrem Vladimirem ukončil kariéru, ale nyní uvažuje o "odvetě" proti druhému Kličkovi. "Haye prohraje k.o.," je si Ukrajinec jistý.

Jeho budoucnost pak prý budou mít v rukou fanoušci. "Ti se budou moci sami rozhodnout, jestli mám v pěstích dost páry," uvedl boxer s bilancí 43 výher z 45 duelů. "Rekord George Foremana, který boxoval ještě v pětačtyřiceti letech, ale nepřekonám," dodal Kličko, jenž se po skončení kariéry chce politicky angažovat doma na Ukrajině.

Autoři: ,

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...

Mohlo by vás zajímat