12. prosince 2011 13:03 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Konec kariéry Vitalije Klička? To rozhodnou fanoušci

Šampion Vitalij Kličko při vážení | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šampion Vitalij Kličko při vážení | foto: Reuters

BERLÍN Boxerský mistr světa WBC v těžké váze Vitalij Kličko chce nechat o konci své kariéry rozhodnout fanoušky. Starší z bratrské dvojice ukrajinských šampionů má příští rok v plánu dva zápasy, jež možná budou jeho rozlučkou s ringem.

Čtyřicetiletý Kličko se nejprve 18. února v Mnichově utká s Britem Dereckem Chisorou. "Je to zajímavý soupeř. Pro mě ten duel s Robertem Heleniusem o mistra Evropy jasně vyhrál," řekl listu Bild Kličko o nedávném zápasu v Helsinkách, v němž zvítězil těsně na body domácí Helenius, který by mohl být příštím soupeřem Ondřeje Pály.

Má v pěstích dost páry?

V červnu v dosud neupřesněném termínu a městě by se měl Kličko utkat s Davidem Hayem. Výřečný Brit po loňské porážce na body s Vitalijovým mladším bratrem Vladimirem ukončil kariéru, ale nyní uvažuje o "odvetě" proti druhému Kličkovi. "Haye prohraje k.o.," je si Ukrajinec jistý.

Jeho budoucnost pak prý budou mít v rukou fanoušci. "Ti se budou moci sami rozhodnout, jestli mám v pěstích dost páry," uvedl boxer s bilancí 43 výher z 45 duelů. "Rekord George Foremana, který boxoval ještě v pětačtyřiceti letech, ale nepřekonám," dodal Kličko, jenž se po skončení kariéry chce politicky angažovat doma na Ukrajině.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!