29. dubna 2008 15:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Konečný podal protest

Podle mnohých odborníků měl Konečný vyhrát. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podle mnohých odborníků měl Konečný vyhrát. | foto: ČTK

PRAHA Zápas českého boxera Lukáše Konečného o titul mistra světa asociace WBO v lehké střední váze, ve kterém v sobotu podle rozhodčích prohrál v Drážďanech s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem, bude mít dohru u zeleného stolu. Konečného stáj SES se totiž rozhodla podat proti výsledku protest.

Uvozovky dolníManažer podal protest k organizaci WBO. To, že by se nám podařilo změnit
výsledek, je nereálné, protože by museli najít chybu v součtu bodů. Chtěli bychom ale, aby nařídili odvetu.
Lukáš KonečnýUvozovky horní

 

Ulf Steinforth, který českého boxera zastupuje, naznačil, že si jeho stáj bude stěžovat ještě v noci po duelu na závěrečné tiskové konferenci. A nakonec tak i učinil. "Podali jsme protest z důvodu zpochybnitelného výsledku k organizaci WBO. Požadujeme přehodnocení bodů, nebo odvetu,"citoval Steinfortha deník Sport.

K podobnému kroku se zástupce českého boxera odhodlal již podruhé v Konečného kariéře. V roce 2004 nebyl spokojený s výsledkem duelu proti Španělu Rubenu Varónovi Fernandezovi, s kterým dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa prohrál podle všech rozhodčích 94:95. Titul EBU-EU tak získal Verón. Organizace EBU tehdy protest uznala a nařídila odvetu, ke které ale Španěl odmítl nastoupit a o titul přišel. Něco podobného by mohlo teoreticky nastat i nyní, neboť Dzinziruk se podle dostupných informací chystá odletět boxovat do USA. "Kdyby ale odvetu nařídili, do zámoří by možná teď neletěl. Navíc my bychom chtěli, aby se boxovalo v Praze," uvedl Konečný, podle kterého se ale nedá čekat, že by o protestu bylo rozhodnuto v nejbližší době.  Nejméně měsíc to bude trvat," dodal český boxer.

ČTK