Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Konečný: Vladimir je proti Čagajevovi jasným favoritem

Sport

  8:51
PRAHA - Je českou jedničkou v profesionálním ringu. Dnes večer i on velmi rád zasedne k televizní obrazovce a vychutná si boxerský šlágr roku mezi Vladimirem Kličkem a Ruslanem Čagajevem. „Už se moc těším,“ svěřil se Lukáš Konečný v krátkém rozhovoru pro Lidovky.cz.

Lukáš Konečný (vlevo) a Jimmy Colas při vážení. foto: ČTK

Co říkáte na souboj Vladimira Klička s Ruslanem Čagajevem?
- Musím říct, že jsem se moc těšil na zápas Haye vs. Kličko, ale když ten zápas nedopadl, je tento duel velmi dobrá „náhrada“. Klobouk dolů před manažery, byla to od nich parádní práce.

Kdo je podle vás favoritem a proč?
- Jasným favoritem je podle mne Vladimir. Spolu se svým bratrem je neuvěřitelně takticky vyspělý, navíc neskutečně silný. Přiznám se, že mi jejich styl moc nevoní, ale myslím si, že na body Vladimir vyhraje. Ale bude to bezesporu nádherný zápas. Čagajev je rychlý a také velmi silný, určitě silnější než Haye.

O Vladimirovi se říká, že se bojí rány, Čagajev do něj půjde, skutečně nemá šanci?
- Je to supertíha, tak se může stát vždy cokoliv a kdykoliv. Je pravdou, že pokud by zápas skončil před limitem k.o. tak díky Čagajevovi. Má obrovské rány. Bude určitě nebezpečným soupeřem než Haye. Ale také je pravdou, že Vladimir na své psychice hodně od těch svých porážek se Sandersem a Brewsterem hodně zapracoval. Vyspěl. Jak jsem řekl, moc se na ten zápas těším. Že si v klidu sednu k televizi a vychutnám si skvělý box.

Jaký očekáváte poté další vývoj v těžké váze?
- To je složité odhadovat. Je tady ještě Valujev a Vitalij. Uvidíme, jestli se neuskuteční zápas obou bratrů. Byl by obrovsky sledovaný celým světem. Otázkou je, zda to mají zapotřebí a jestli by jim to dovolila maminka. Když si hodně zaspekuluji, tak jedině tehdy, když by ji slíbili, že to udělají jen pro peníze a půjdou do sebe jen naoko. Ale znáte to, pak ji Vladimír jednu bráchovi ubalí a už do toho půjdou naplno. Já si hlavně myslím, že jsou ty obavy jejich maminky zbytečné. Vždyť se jim může cokoliv stát mimo ring, ten strach asi není na místě. Já osobně, kdyby to samozřejmě šlo, bych třeba s tátou do ringu klidně šel.