Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Koukalová si na medailových odměnách vydělala na MS 1,4 milionu korun

Sport

  6:27
HOCHFILZEN - Gabriela Koukalová si díky kompletní medailové sbírce na mistrovství světa a čtvrtému místu na odměnách od Českého svazu biatlonu a obvyklých prémiích mezinárodní unie IBU v rámci Světového poháru vydělala téměř 1,4 milionu korun před zdaněním.

Gabriela Koukalová a úsměv s medailí. To se neochodí. foto: InstagramReuters

Vyčerpaná Koukalová: Nešla jsem ani na rozcvičku, měla jsem toho plný brejle

Na základě odměňovacího řádu českého svazu dostane i se štafetou a smíšenou štafetou 378 750 korun. Částka může být zdvojnásobena příspěvkem svazových sponzorů, další peníze Koukalová dostane od svých reklamních partnerů.

V rámci odměn IBU za výsledky v SP si Koukalová v Hochfilzenu vydělala 37 tisíc eur, v přepočtu milion korun. Stříbrný z vytrvalostního závodu a dvakrát pátý Ondřej Moravec dostal 18 tisíc eur (486 tisíc korun) a od svazu 163 750 korun.

„Gabča je určitě jedno z nejžádanějších zboží na českém reklamním trhu a podle toho se vše odvíjí. Její popularita už letí do kosmických výšin, je to megahvězda napříč obory,“ řekl Jiří Hamza, šéf českého biatlonu a manažer Koukalové.

Gabriela Koukalová v posledním závodě na letošním MS obsadila čtvrté místo.
Gabriela Koukalová a Laura Dahlmeierová.

Sedmadvacetiletá biatlonistka má osobní partnery a zároveň sponzory svazu. Hamza její příjmy z reklam nespecifikoval. „V rámci českého reklamního trhu musí patřit k těm nejlépe placeným. Jsou to miliony, ne statisíce,“ řekl jen.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!