Čtvrtek 18. srpna 2022, svátek má Helena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Proč je ladnost a vstřícnost Koukalové víc než zlata suverénky Dahlmeierové

Sport

  8:00
Sami Němci o Gabriele Koukalové říkají, že už dávno přerostla svůj sport a že je českým ženským Jágrem. Je hegemonem stejně jako dříve Magdalena Neunerová, která také vyhrávala a jako nadstavbu přidávala ženskou jemnost a vstřícnost. Protipólem oběma závodnicím je Laura Dahlmeierová, s pěti zlaty a jedním stříbrem z MS v Hochfilzenu, rekordmanka v hodnotě medailí z jednoho šampionátu. Přírodní žena sbírala zlaté jak na běžícím páse, přesto se v biatlonovém světě víc mluví o „Gabi“.

Němka Laura Dahlmeierová je úspěšnější na trati, celkově však vyhrává u fanoušků Gabriela Koukalová. foto: Český biatlon - Petr Slavík

Fourcada dostihla karma za nesportovní incident, Rusové slaví satisfakci

O rozhovor s ní stály zástupy novinářů a televizních reportérů. Český tým musel kvůli náročnému programu Gábiny na šampionátu několik z nich odmítnout. Tak jako odmítl několik firem, které chtěly, aby Koukalová propagovala jejich výrobky.

Především ona se postarala o současný český biatlonový boom, zároveň svým vystupováním propaguje biatlon i ve světě. A díky své lidskosti a přirozenosti se stala větší českou celebritou než řada modelek či hereček a zpěvaček.

Tím, že je neustále v televizi, se dostala na oči i divákům, kteří se o biatlon nebo sport obecně nezajímají. Navíc se nezaprodala jen šoubyznysu, aby kvůli němu opustila svůj sport. Naopak i přes všechny povinnosti na trati exceluje.

Gabriela Koukalová a Laura Dahlmeierová v cíli stíhačky MS 2017.

Sedmadvacetiletá Češka tak výrazně připomíná ruskou tenistku Mariu Šarapovovou, která sice nevyhrává turnaj za turnajem, přesto je mezi ženami jednoznačně nejpopulárnější sportovkyní na světě.

Naprostým protikladem vždy pečlivě namalované Koukalové je o čtyři roky mladší Němka Dahlmeierová. Ne, že by nedbala na to, jak na trati vypadá, ale není to pro ni taková priorita jako u Češky.

Pro ženu, která ráda tráví svůj volný čas v přírodě, zdolává velehory a obecně ráda překonává své limity, je vítězství na trati vše. Zatímco Koukalová měla až na závěr šampionátu vždy okamžitě po dojetí závodu úsměv na tváři, Němku museli v cíli křísit doktoři.

Gabriela Koukalová a Laura Dahlmeierová v cíli stíhačky na MS 2017.
Gabriela Koukalová (vlevo) a Laura Dahlmeierová

Tak chtěla získávat zlaté medaile, až se kvůli problémům s tlakem a krevním oběhem dostala na hranici vyčerpání, kvůli nimž měla problém se zúčastnit se slavnostních ceremoniálů, či tiskových konferencí po závodech.

Ano, historie si bude pamatovat jen vítěze, tedy Dahlmeierovou, ale současný svět si i přes všechny medaile víc do hlavy Českou Gábinu, která se nebojí přiznat, že je ženou se všemi svými přednostmi i slabostmi.

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete