10. prosince 2011 10:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Krasobruslař Březina zatím uzavírá pole finalistů GP

Michal Březina. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Březina. | foto: ČTK

QUÉBEC Český krasobruslař Michal Březina po krátkém programu uzavírá šestičlenné pole finalistů Grand Prix. V Québeku získal za svoji páteční jízdu 75,26 bodu a od medaile jej dělí přesně šest bodů.

Jednadvacetiletý Březina letos předvedl lepší krátký program při svém vítězství na Americké brusli (79,08) a naposledy v Moskvě (79,01), jen v Paříži dostal slabší známku (74,32) než ve finále seriálu. Dnes jej o lepší výsledek připravil pád při čtverném salchowu, trojného axela a kombinaci flipa a toeloopa s třemi otočkami zvládl.

V Kanadě vede domácí obhájce prvenství a mistr světa Patrick Chan (86,63), ačkoliv při kombinaci čtverného a trojného toeloopa narazil do mantinelu.

Chan má téměř čtyřbodový náskok před Jeremym Abbottem z USA, třetí je Španěl Javier Fernández. Volné jízdy jsou na programu dnes od 22:50, Březina vyjede na led jako první.

Ženám vlédne Kostnerová z Itálie

Soutěži žen vládne Italka Carolina Kostnerová, jež vede s více než pětibodovým náskokem před Akiko Suzukiovou z Japonska. Ještě před startem soutěže odstoupila jiná japonská krasobruslařka Mao Asadaová, jež narychlo odcestovala kvůli zdravotnímu stavu matky. Ta však ještě před příletem dvojnásobné mistryně světa v Nagoje zemřela ve věku 48 let. Podle agentury Kjódo trpěla cirhózou jater.

Nejlepší sportovní dvojicí je zatím ruský pár Taťjana Volosožarová, Maxim Trankov, tanečníkům vévodí Američané Meryl Davisová, Charlie White.

ČTK, Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?