Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Krátký tanec na MS vyhráli Davisová a White, Češi nepostoupili

Sport

  7:23aktualizováno  8:02
LONDON (KANADA) - Američané Meryl Davisová a Charlie White vyhráli krátký tanec na mistrovství světa v krasobruslení v kanadském Londonu. V úvodní části soutěže si známkou 77,12 bodu vytvořili nový osobní rekord a nechali za sebou o více než tři body kanadské konkurenty Tessu Virtueovou a Scotta Moira.

Krasobruslaři Meryl Davisová a Charlie White z USA foto: ČTK

Čeští reprezentanti Lucie Myslivečková a Neil Brown skončili v úvodní části soutěže na 21. místě, takže těsně nepostoupili do finálové dvacítky pro volné tance.

Davisová s Whitem na pochod, valčík a polku z baletu Giselle předvedli výborné vystoupení s rychlými twizzly a působivou krokovou pasáží. Rozhodčí všem jejich prvkům přisoudili nejvyšší úrovně, což loňským vicemistrům světa přineslo náskok 3,25 bodu před domácími obhájci titulu Virtueovou a Moirem. "Tentokrát to byl jeden z těch snových tanců," řekl White, jenž může s Davisovou navázat na světový titul z roku 2011.

ČTĚTE TAKÉ:

Kanadští olympijští šampioni ztratili v technické známce především kvůli partnerčině drobné chybě v twizzlech, jež znamenala ponížení ze čtvrtého levelu na třetí. Krasobruslaři, kteří pocházejí z dějiště tohoto šampionátu, tak o více než bod zaostali za svým osobním rekordem a zatím na své rivaly ztrácejí.

Krasobruslaři Lucie Myslivečková a Neil Brown

"Jsme o něco dál, než bychom chtěli. Ale nemyslím si, že to něco na našem sobotním přístupu změní. Budeme útočit, nemáme co ztratit a v Carmen si věříme," řekla Virtueová. Ta stejně jako její partner vyrůstala jen pár minut od stadionu, na němž se letos bojuje o světové medaile.

O bezmála čtyři body za Kanaďany jsou na průběžné třetí příčce Rusové Jekatěrina Bobrovová a Dmitrij Solovjov. "Opravdu jsem si to dneska užívala. Cítila jsem svého partnera, byli jsme propojeni," pochvalovala si Bobrovová. Úřadující evropští šampioni v souboji o bronz zatím o 1,4 bodu porážejí obhájce této medaile Nathalii Péchalatovou a Fabiana Bourzata z Francie, kteří kvůli zranění vynechali letošní ME.

Myslivečková s Brownem si známkou 51,82 bodu vylepšili o 1,3 bodu osobní rekord, ale na dvacáté Španěly Saru Hurtadovou a Adriu Diaze ztratili dalších 1,3 bodu a šampionát pro ně skončil. Ve srovnání s krasobruslaři z Pyrenejského poloostrova byli hůře hodnoceni po technické stránce, ztratili především v krokové pasáži posouzené jen na druhou ze čtyř úrovní.

Autoři: ,

Arcon Personalservice GmbH
Instalatér do Německa

Arcon Personalservice GmbH

nabízený plat: 75 260 - 90 320 Kč