23. prosince 2012 12:57, aktualizováno  14:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kraus jel téměř po dvou letech finále, po chybě skončil 4.

Český skikrosař Tomáš Kraus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český skikrosař Tomáš Kraus | foto: ČTK

INNICHEN (Itálie) Skikrosař Tomáš Kraus se v Innichenu dočkal poprvé od března roku 2011 postupu do finále závodu Světového poháru. V rozhodující jízdě chyboval a obsadil čtvrté místo, což je i tak jeho nejlepší výsledek po roce a tři čtvrtě.

"Beru to jako znamení, že to jde správným směrem, že se zúročuje letošní tvrdá práce," řekl ČTK Kraus. "Pro mě to je další krok směrem zpátky do špičky," prohlásil osmatřicetiletý lyžař.

Krausovi vyšla v Itálii už sobotní kvalifikace, v níž zaznamenal čtvrtý čas. Díky tomu měl ve vyřazovacích jízdách výhodnou startovní pozici, čehož v osmifinále a čtvrtfinále využil k suverénním výhrám. "Jsem spokojený, že jsem jezdil skvěle. Poslední dva závody jsem dobře startoval a to se potvrdilo i tady," uvedl.

V semifinále narazil Kraus na vítěze kvalifikace Alexe Fivu ze Švýcarska a obsadil za ním druhé místo. Postoupil tak do velkého finále, což se mu naposledy povedlo v závěrečném závodu předminulé sezony v norském Myrkdalenu, kde skončil třetí.

Riskoval

V neděli mohl toto umístění ještě vylepšit, neboť po dobrém startu se před něj stejně jako v semifinále dostal pouze Fiva. Zhruba v polovině trati se však Kraus krátce ohlédl na dva soupeře za sebou, následně příliš "řízl" pravotočivou zatáčku a po kontaktu s brankou vyjel z trati. Okamžitě se přes něj přehnali ostatní jezdci a český veterán skončil s odstupem čtvrtý. Suverénně vyhrál Fiva.

"Zariskoval jsem, protože jsem věděl, že na něj mám, že bych ho v cíli dojel," prohlásil Kraus. Obtížné místo, kde zrychloval i v předchozích jízdách, však už bylo hodně rozbité. "Tentokrát to nevyšlo, bohužel. Ale chtěl jsem to zkusit," uvedl.

Díky třetímu umístění v elitní desítce si Kraus v hodnocení SP po čtyřech dílech polepšil na osmou pozici. "Jsem rád za finále, ale vím, že jsem měl na to být první. Vím, že ostatní se mnou musejí počítat. Každý, kdo mě dostane do závodu, má problém," usmíval se český závodník, než odjel domů na Vánoce.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.