22. února 2008 17:08 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kraus opět nenašel přemožitele

SIERRA NEVADA Skikrosař Tomáš Kraus vyhrál další závod Světového poháru ve španělské Sierra Nevadě. Dvojnásobný mistr světa opět ani jednou neprohrál a ve finálové jízdě porazil bývalého krajana a nyní Kanaďana Stanleyho Hayera. Třetí skončil Švýcar Andreas Steffen.

Kraus má v čele průběžného pořadí seriálu náskok 231 bodů a už v příštím závodu 6. března v Grindelwaldu se může potřetí v kariéře radovat z celkového vítězství v SP. O to víc ho může mrzet, že se příští díl seriálu nepojede na šumavském Špičáku, kde byl závod 28. února z finančních důvodů zrušen.

Český skikrosař vyhrál v letošní sezoně čtvrtý závod Světového poháru z pěti a nemá konkurenci. V zámoří se mu podařilo vyhrát také závod Americké série ve Squaw Valley. Jednadvacátý dnes dojel další český reprezentant Zdeněk Šafář. Závod žen vyhrála rovněž královna sezony Ophelie Davidová z Francie.

V Sierra Nevadě se mělo původně jet až v sobotu, ale kvůli nepříznivé předpovědi organizátoři závod posunuli o den dopředu.